سیارک ۲۰۲۰RK۲ – گذر سیارکی به اندازه یک هواپیما از کنار زمین

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۱۵

عبور سیارک ۲۰۲۰RK۲ از کنار زمین

سیارک ۲۰۲۰RK۲  فردا  با سرعت ۶.۶۸ کیلومتر بر ثانیه از کنار زمین می‌گذرد.  طبق برآورده و تحقیقات ناسا سیارکی به اندازه یک هواپیما که ماه گذشته برای نخستین بار رصد شده، فردا با سرعت ۶.۶۸ کیلومتر برثانیه از کنار زمین عبور می کند. این سیارک ۲۰۲۰RK۲ نام گرفته است  و ستاره شناسان نخستین بار ماه گذشته آن را رصد کردند.

سیارک ۲۰۲۰RK۲ – گذر سیارکی به اندازه یک هواپیما از کنار زمین

براساس اطلاعات موجود این سیارک قطری بین ۳۶ تا ۳۸ متر دارد و به اندازه یک هواپیمای بویینگ ۷۴۷ است. پیش بینی می‌شود این سیارک فردا  مورخ ۷ اکتبر، ۱۶ مهرماه از کنار زمین گذر کند. طبق گفته کارشناسان با توجه به سرعت حرکت سیارک پیش بینی نمی‌شود که با زمین برخورد کند.

درحقیقت محققان سراسر زمین با استفاده از ابزارهای ویژه ای عبور این سنگ فضایی را از کنار زمین دنبال کردند. محققان اظهار داشتند که باید از دو رویداد امروز فهمید که منظومه شمسی ما محل پر ترددی است.

بی تردید زمین در طول تاریخ خود به کرات توسط سیارک‌ها مورد اصابت قرار گرفته است که مشهور ترین آنها ۶۵ میلیون سال پیش بود که سیارک ۱۰ کیلومتری نسل دایناسورها را منقرض کرد. نکته مهم اینجاست که ما نباید نگران برخوردی باشیم که تمدن انسان را خاتمه می دهد. محققان ناسا تاکنون مدار ۹۰ درصد از بزرگترین و خطرناکترین خرده سیاره های نزدیک زمین را مشخص کرده اند و براساس این تحقیقات هیچ کدام از آنها در آینده قابليت پیش بینی برخورد با زمین را نخواهد داشت. هنوز سنگهای فضایی کوچکتری هستند که دانشمندان آنها را کشف و تعیین محل نکرده اند. محققان تاکنون ۹۶۰۰ سیارک نزدیک به زمین را شناسایی کرده اند و اعتقاد دارند که میلیونهای سنگ دیگر ناشناخته باقی مانده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 + 27 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0