سید عباس موسوی – دروغگویی، اتهام زنی و نفرت پراکنی عناصر اصلی سیاست آمریکا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۱۹

بی‌اساس خواندن اتهام واهی مقامات آمریکا

سید عباس موسوی ،سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به ادعای مقامات آمریکا مبنی بر توقیف شناور ایرانی حامل سلاح به یمن  اعلام کرد: «دروغگویی، اتهام زنی و نفرت پراکنی از عناصر اصلی سیاست خارجی آمریکا بویژه در رژیم فعلی است و اظهارات وزیر خارجه نفرت پراکن آمریکا نیز نشات گرفته از همین رویکرد است».  سید عباس موسوی ضمن بی‌اساس خواندن این اتهام واهی وارده از سوی مقامات آمریکایی افزود: «آمریکایی ها که احساس می کنند برای ادامه محدودیت های تسلیحاتی کشورمان در صحنه بین المللی و شورای امنیت دستاوردی نداشته اند تلاش می کنند با اتهام زنی و دروغگویی بهانه هایی برای استمرار فشار حداکثری و پیشبرد اهداف خبیثانه خود فراهم کنند».

ریشه اتهام های بی اساس آمریکا و عربستان سعودی

ادعای واهی – توقیف شناور ایرانی حامل سلاح به یمن

موسوی ضمن اشاره این نکته که آمریکا و عربستان سعودی با برقراری محاصره پنج ساله بر مردم یمن، باعث مرگ هزاران نفر به دلیل گرسنگی و سوء تغدیه شده اند اظهار کرد: «این دو رژیم به جای اینکه پاسخگوی جنایت های خود در یمن باشند با ایراد اتهام های ناروا و بی اساس به سایرین تلاش می کنند از بار مسئولیت و پاسخگویی در قبال این رفتار خلاف انسانی و جنابتکارانه خود شانه خالی کنند»

در ماه های قبل نیز مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا مدعی شده بود، نیروهای آمریکایی و شرکایشان یک کشتی حامل سلاح‌های ایرانی برای شورشیان حوثی در یمن را در ۲۸ ژوئن توقیف کرده‌اند. از نظر وی این سلاح‌ها شامل ۲۰۰ قبضه آر‌پی‌جی، بیش از ۱۷۰۰ قبضه کلاشینکف، ۲۱ فروند موشک سطح به هوا و موشک‌های زمینی، چندین فروند موشک ضد تانک و سایر سلا‌ح‌ها و موشک‌های پیشرفته می‌شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 + 22 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0