سید عباس موسوی مطلق – ویروس کرونا سکولار است

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۰۴

مراسم‌ مذهبی ماه محرم و صفر باید با شور همیشگی برگزار شود

سید عباس موسوی مطلق ، به عنوان یک کارشناس حوزوی  در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم ادعا کرد که عده‌ای امروز بی جهت به خطر برگزاری مراسم‌های محرم دامن می‌زنند. وی گفت: «ویروس کرونا سکولار است و ما فقط از نظر متخصصان متدین در برپایی مراسم‌ و عزاداری‌های محرم و صفر پیروی خواهیم کرد». وی تاکید کرد کرونا تلاش می‌کند کشورهای دینی را با آثار مخرب خود به سمت بی دینی بکشاند.

وی بدون اشاره به نام و هویت این عده، اظهار داشت: «مراسم‌های مذهبی ماه محرم و صفر باید با شور همیشگی خود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود». سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم بار دیگر گفت: «عده‌ای در هفته‌های ابتدایی شیوع کرونا، پروژه تعطیلی مراکز زیارتی و هیات های مذهبی را به‌پیش می‌بردند که با برخوردهای عاقلانه مردم و مسوولان شکست خوردند»

امروز حکمران در فضای مجازی نیستیم

سید عباس موسوی مطلق – ویروس کرونا سکولار است

سید عباس موسوی مطلق ابراز داشت: «طبق آمار رسمی وزارت بهداشت مراکز زیارتی و برپایی مراسم‌های دینی و هیات های مذهبی کمتر از نیم درصد در سرایت کرونا نقش دارند». به گفته وی، برخی دنبال تعطیلی و بستن راه‌های ابراز عواطف و احساسات مردم به اهل بیت(ع) و سید الشهدا(ع) هستند اما این افراد بدانند که هیچ فردی نمی‌تواند مانع از برگزاری و برپایی این مراسم‌ها بشود.

سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم گفت: «برخی افراد بی جهت اصرار دارند که تبلیغ دین صرفاً در فضای مجازی انجام بگیرد اما باید بدانیم که امروز ما اشرافی بر شبکه‌های سایبری نداریم و فقط استفاده‌کننده آن‌ها هستیم». وی افزود: «ما امروز حکمران در فضای مجازی نیستیم بلکه حکم خوان هستیم و فاقد یک ایدئولوژی خاص و راهبردی در این فضا هستیم و به عبارت دیگر ابزار دست دشمن هستیم»

این کارشناس مذهبی یادآور شد: «فضای مجازی یک میدان مین است که باید تهدیدهای آن را به فرصت تبدیل کنیم و از معبرهای خطرناک آن عبور کنیم و بتوانیم به یک حکمران قوی در این فضا تبدیل بشویم»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
21 + 15 =


اخبار

سینما و هنر

جهان