سیگارهای الکتریکی – افسردگی مزمن و بیماری های ریوی

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۹-۲۸
سیگار الکترونیک خطرناک

سیگارهای الکتریکی

به تازگی محققان در یافتند که سیگارهای الکتریکی باعث افزایش بیماری های مزمن ریوی ، آسم ، برونشیت و انسداد مزمن ریوی و حتی افسردگی می شود.

محققان دانشگاه کالیفرنیا به مدت ۳ سال ، ۳۲ هزار نفر از افراد بزرگسال در امریکا را طی سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ تحت نظر قرار دادند. این افراد از سیگارهای الکتریکی استفاده می کردند. نتایج تحقیقات آن ها این بود که این سیگار ها بیماری های ریوی را بیشتر می کند و رابطه قوی بین این دو وجود دارد .

یکی دیگر از نتایج پژوهشگران این بود که کسانی که از هر دو نوع سیگار الکتریکی و تنباکویی را استفاده می کنند. بیشتر در معرض ریسک بیماری های ریوی قرار می گیرند.

سیگارهای الکتریکی - افسردگی مزمن و بیماری های ریوی

سیگارهای الکتریکی – افسردگی مزمن و بیماری های ریوی

سرپرت تیم تحقیق «استانتون گلانتز» بیان می کند که اگر مصرف کنندگان سیگار، سیگار های سنتی را کنار بگذارند و از نوع الکتریکی استفاده کنند. به شکل قابل ملاحظه ای ریسک ابتلا به بیماری های ریوی در آن ها کاهش می یابد. اما افراد خیلی کم اینکار را انجام می دهند. گاهی مصرف سیگار الکتریکی باعث بستری در بیمارستان و حتی منجر به مرگ نیز می شود .

ارتیاط سیگار الکتریکی و افسردگی

افرادی که از این نوع سیگار استفاده می کنند ۲ برابر بیشتر از فراد غیر سیگاری در معرض افسردگی قرار میگیرند. و ۹٫۱ درصد از افراد مبتلا به افسردگی این نوع سیگار را مصرف می کنند.

بیشتر افراد فکر می کنند دود سیگارهای الکتریکی دارای آب است. اما حقیقت این است که دارای مقادیر زیادی مواد شیمیایی و سمی است. که باعث بیماری های ریه و سرطان می شود.

دکتر «اولفانمیلایو آبیسان»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه جان هاپکینز آمریکا، می گوید: این نوع سیگار علاوه بر تشدید افسردگی مزمن باعث احتمال خودکشی در افرادی که سابقه افسردگی دارند، می شود .

در پژوهشی که بین  ۹۰۰ نفر  و در رده های سنی ۱۸ سال به بالا انجام شد. محققان در یافتند که ۳۴ درصد از افراد که افسردگی بالینی داشتند قبلا سیگار الکتریکی مصرف می کردند. یافته ها نشان داد قوی ترین رابطه بین استفاده از سیگار الکتریکی و افسردگی در دانشجویان رده سنی ۱۸ تا ۲۵ سال وجود داشت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 + 15 =


اخبار

سینما و هنر

جهان