سامانه دفاعی اسرائیل – ارتش اسرائیل توان راه اندازی جنگ دیگری را ندارد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۱-۰۲

ضعف ارتش و سامانه دفاعی اسرائیل

سامانه دفاعی اسرائیل، توانایی مقابله با موشک‌های پیشرفته را ندارد. در واقع طبق تحلیل‌هایی که توسط کارشناسان امنیتی اسرائیل صورت گرفته اینگونه برآورد شده است که ارتش اسرائیل توان راه اندازی جنگ دیگری را ندارد. از آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی و در پی تحولات اخیر در منطقه خاورمیانه، کارشناسان امنیتی اسرائیل با انتشار گزارشی هشدار دادند که احتمال وقوع جنگ در سال جاری نسبت به هر زمان دیگری افزایش یافته و اسرائیل از چند جبهه با تهدیدهای جدی رو به رو است.

با وجود اشاره به ناتوانی ارتش اسرائیل در مقابله با ایران و حزب الله در این گزارش، اما ارتش اسرائیل تا مدتی از ابراز نظر در مورد گزارش اخیر خودداری کرد و هیچ واکنشی از خود نشان نداد.

ناتوانی ارتش اسرائیل در جنگ‌های احتمالی

چند روز پس از انتشار گزارش اخبر، موضوع ناتوانی ارتش اسرائیل در جنگ‌های احتمالی، تبدیل به یک مسئله‌ای بحث بر انگیز شده و شمار زیادی از مسئولان دولتی نسبت به آینده اوضاع امنیتی در مرزهای اسرائیل ابراز نگرانی کردند. در پاسخ به این نگرانی‌ها، ارتش اسرائیل ضمن اطمینان دادن به شهروندان اسرائیلی، اعلام کرد که تمام آمادگی های لازم برای دفاع از مرزهای شمالی گرفته شده است و نیروهای ارتش اسرائیل توان مقابله با هر گونه جنگ و درگیری را دارند.

ارتش اسرائیل – ضعف سامانه دفاعی اسرائیل

در مقابل، گزارش های دیگری نشان می‌دهد که ارتش اسرائیل توان مقابله با جنگ را همزمان در چند جبهه مختلف ندارد و ناتوانی های دفاعی ارتش که پس از جنگ دوم اسرائیل با حزب الله در سال ۲۰۰۶، افشا شد تا کنون پا برجا است و هیچ اقدامی برای رفع ناتوانی های یاد شده صورت نگرفته است

اقدامات ارتش اسرائیل در پی بحرانی شدن اوضاع منطقه

یکی از خطرهای عمده که منطقه نوار مرزی را تهدید می‌کند، تونل‌های زیر زمینی است که از آن سوی مرز به منظور حمله به نیروهای اسرائیلی ایجاد شده است و ارتش اسرائیل همواره در جست و جوی تونل‌های یاد شده بوده و به محض یافتن، آن‌ها را ویران می‌کند.

پس از بحرانی شدن اوضاع منطقه، ارتش اسرائیل، اقدامات ویژه ای را برای دفاع از مرزهای اسرائیل روی دست گرفته است و در طول چند روز گذشته، تجهیزات نظامی پیشرفته ای را در مناطق مرزی نصب کرده است تا تمام تحرکات جانب مقابل را زیر نظر داشته باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
17 + 24 =


اخبار

سینما و هنر

جهان