شاد – به روز رسانی جدید شبکه اجتماعی دانش آموزی و امکانات جدید

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۱۷
به روز رسانی جدید شبکه اجتماعی دانش آموزی و امکانات جدید

به روز رسانی شبکه اجتماعی دانش آموزی

اپلیکیشن شاد برای ایجاد ارتباط بین معلمین و دانش آموزان راه اندازی شد. اما این برنامه نواقص و ایرادات فراوانی داشت که بسیاری از خانواده ها و معلمان را کلافه کرده بود. سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در این رابطه گفت: نسخه جدیدی از این برنامه ارائه شده که ایرادات قبلی در آن مرتفع گردیده است. معلمان و دانش آموزان می توانند با به روز رسانی این برنامه از امکانات جدید آن نیز بهره ببرند.

به روز رسانی جدید شبکه اجتماعی دانش آموزی و امکانات جدید

به روز رسانی جدید شبکه اجتماعی دانش آموزی و امکانات جدید

امکانات جدید اپلیکیشن شاد

مهدی شرفی در ادامه گفت: می دانیم که بالا بودن حجم فایل ها فضای زیادی را در گوشی های تلفن و یا تبلت های معلمان عزیز اشغال می کند. به همین دلیل در نسخه جدید امکان فشرده سازی فایل ها فراهم شده است. در این نسخه این قابلیت وجود دارد که ابتدا فایل فشرده شود سپس ارسال گردد. از آنجا که اکثرا معلمان با گوشی های خود فیلم ضبط کرده و ارسال می کردند، حجم بالایی ایجاد می شد. حالا امکان فشرده سازی همزمان با آپلود کردن مشکل را حل می کند.

همچنین وی افزود: امکانات جدیدی به زودی این برنامه اضافه خواهد شد مانند ابزار حضور و غیاب و پخش آنلاین. این ویژگی ها باعث خواهد شد که این اپلیکیشن نسبت به همسان خارجی مثل واتساپ برتری داشته باشد.

اینترنت رایگان دانش آموزی

شرفی در مورد مصرف بالای اینترنت معلمان و دانش آموزان گفت: برای اینترنت رایگان با رییس جمهور و وزیر ارتباطات در حال مذاکره هستیم. این موضوع از مصوبه های ستاد ملی کرونا است و باید انجام شود.

طبق گفته سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش، تا کنون ۱۲ میلیون معلم و دانش‌آموز، اپلیکیشن شاد را نصب کرده و حدود ۷۰۰ میلیون فایل با حجم‌های مختلف در آن جا به جا شده است. این برنامه همچنان در حال توسعه است و ابزارهایی به آن اضافه خواهد شد. به مرور تمامی ابزارهای مورد نیاز به این برنامه اضافه خواهد شد تا شاد تبدیل به برنامه ای شود که به راحتی تعامل دانش‌آموزان را پوشش دهد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
9 − 5 =


اخبار

سینما و هنر

جهان