شبکه العربیه – جعل تیتر مستقیم و نقلی از سخنان رئیس جمهوری ایران

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۸-۲۷

تحریف سخنان رئیس جمهور در شبکه العربیه

شبکه العربیه عربستان سعودی طی یک گزارش خبری تیتر مستقیم و نقلی از سخنان حسن روحانی، رئیس جمهوری کشورمان  را یه صورت ساختگی و غیرمستند آورده است. سخنان اخیر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران درباره طرح حمایت معیشتی این تیتر را تحریف کردند. شبکه خبری العربیه در اقدامی برای گزارش خود انتخاب کرد: «روحانی: بنزین را گران کردیم چون نمی‌توانیم نفت صادر کنیم».

این اقدام خبرگزاری سعودی در حالی است که استناد العربیه برای جعل تیتر مستقیم و نقلی از سخنان رئیس جمهوری با برداشت از این عبارت ها صورت گرفته است:«مردم ما آگاه هستند که فروش نفت ما با محدودیت‌هایی مواجه است اگر هم مواجه نبود، پول نفت برای اینگونه مصارف خیلی مناسب نیست. یک وقتی بوده که در سال‌هایی مثل سال ۹۰، ۱۱۰ میلیارد دلار در یکسال درآمد نفتی داشتیم و حالا با آن شرایط خیلی متفاوت است».

گزارش جعلی العربیه

العربیه در پایگاه اینترنتی خود نوشت: «حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران روز یکشنبه ۱۷ نوامبر با طرح این موضوع که هدف از افزایش قیمت بنزین «کمک به خانوارهای متوسط و کم درآمد است»، گفت که یکی از راه‌های تامین هزینه‌های این طرح فروش نفت بیشتر است ولی در حال حاضر، فروش نفت ایران با محدودیت‌هایی مواجه است».

بررسی خبرگزاری کشورهای عربی طی روزهای اخیر نشان می‌دهد که رسانه‌های سعودی و اماراتی در روزها و ماه های اخیر با دامن زدن به موضوع نارضایتی‌های ایران  زمینه را برای تحریک  و تشدید تنش و جعل اخبار از داخل ایران مناسب دیده و دست به  اقداماتی زده اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 + 9 =


اخبار

سینما و هنر

جهان