شبیری زنجانی – پاسخ قابل تامل آیت‌الله شبیری زنجانی به درخواست رئیس جمهور

  • توسط اعرابی
  • ۱۴۰۰-۱۰-۱۳

پاسخ تامل برانگیز یک مرجع تقلید

پاسخ آیت‌الله شبیری زنجانی به درخواست ابراهیم رییسی از حوزه برای ارایه راهکار برای حل مشکلات بسیار در رسانه ها بازتاب خاصی داشته است. آیت الله العظمی شبیری زنجانی در تازه ترین دیدار خود با رئیس جمهور، عمل را لازمه عنایت خداوند متعال و اولیاء الهی دانسته و فرمودند: بشر از اشتباه مصون نیست و فقط افراد معدود و مشخصی دارای عصمت هستند و لذا برای مصون ماندن از اشتباه، نیازمند اخلاص و توسل هستیم.

شبیری زنجانی - پاسخ قابل تامل آیت‌الله شبیری زنجانی به درخواست رئیس جمهور

ایشان در پاسخ به درخواست حجت الاسلام والمسلمین رئیسی برای ارائه رهنمود، فرمودند: ما اهل فن نیستیم که درباره جرح و تعدیل مسائل نظر بدهیم. کاری که از دست بنده ساخته است دعا برای رفع مشکلات کشور است. مسئولان هم تلاش کنند که اقداماتشان خالصانه باشد و ارتباط خود را با اولیاء الهی قطع نکنند. اخلاص نتیجه مثبت دارد.

دیدار با آیت الله صافی گلپایگانی

رئیس جمهوری در دیدار با مراجه تقلید، با آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دام ظله نیز دیدار کرد. آقای رئیسی در ابتدا گزارشی از فعالیت های دولت و اقدامات سفر استانی به قم ارائه داد.

آیت الله صافی گلپایگانی ضمن تقدیر و تشکر از خدمات دولت سیزدهم فرمودند:
امر ریاست جمهوری بسیار سنگین و مشکل است. امیدوارم بتوانید با فضل خداوند متعال و توسل به حضرات معصومین علیهم السلام، به بهترین وجه ممکن، کشور را مدیریت نمایید و بر مشکلات فائق آیید که در این صورت برای شما مایه افتخار و موجب نیل به ثواب بسیار است.
این مرجع عالیقدر در بخشی از توصیه های خود در رابطه با مساله ارتباط با جهان بیان داشتند: «باید با حفظ عزّت و اقتدار، با جهان در ارتباط بود و این دولت باید پیام صلح و دوستی را به جهانیان ابلاغ نماید».
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
10 + 17 =


اخبار

سینما و هنر

جهان