شدت کرونای انگلیسی – کرونای جهش یافته ظرف ۷۲ ساعت فرد را بستری می‌کند

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۰۶

‎شدت ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی

وزیر بهداشت در نشست خبری در مورد شدت کرونای انگلیسی اظهار کرد: ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی ظرف ۷۲ ساعت فرد را بستری می‌کند.  سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد سویه‌های جدید ویروس کرونا هنچنان در حال شیوع در جهان است.
این سازمان افزود به طور مثال، سویه جدید که اولین بار در انگلیس شناسایی شد در هفته گذشته در هفت کشور دیگر گزارش شد تا شمار کشورهایی که گونه انگلیسی به آن‌ها راه یافته به عدد ۱۰۱ برسد، سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه از ژنو گزارش داد سویه آفریقای جنوبی به ۴۱ کشور و سویه‌ای که اولین بار در برزیل و ژاپن ثبت شد به ۲۹ کشور راه یافته است.

جهش‌های موجود در سویه آفریقایی

این سازمان گفت: تا ۲۳ فوریه  مجموع ۱۰۱ کشور در همه شش منطقه WHO مواردی از نوع انگلیسی را گزارش کردند. ابتلا بر اثر این نوع از ژانویه به عنوان مثال در اروپا افزایش داشته است. بنابر این گزارش، شواهد اولیه اخیر نشان می‌دهد جهش‌های موجود در سویه آفریقایی ممکن است به ویروس کمک کند که از واکنش سیستم ایمنی بدن که بر اثرعفونت‌های قبلی به کرونا یا دریافت واکسن ایجاد شده، فرار کند.  در ماه ژانویه سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد انتظار ظهور گونه‌های جدید ویروس به دلیل تمایل آن برای تغییر مداوم وجود داشت.
وزیر بهداشت انگلیس نخستین بار ۲۴ آذرماه از شناسایی نوع جدید ویروس کرونا خبر داد که به دلیل خاستگاه آن به کرونای انگلیسی یا گونه «کنت» (منطقه‌ای در جنوب شرق انگلیس) معروف شد که نام علمی آن «B۱۱۷» است.

شواهد مرگبارتر بودن کرونای انگلیسی

از ابتدا اعلام شد که این نوع احتمالاً قدرت شیوع بالاتری دارد و از دلایل افزایش موارد ابتلا و در پی آن مرگ‌و‌میر اخیر در انگلیس بوده است؛ به شکلی که «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس ناچار شد چهارم ژانویه برای سومین بار قرنطینه ملی اعمال کند.

دولت انگلیس یافته‌های به روز شده را که نشان دهنده آمار تلفات بیشتر این گونه است،  بر روی وبسایت خود قرار داد.

شدت کرونای انگلیسی - کرونای جهش یافته ظرف ۷۲ ساعت فرد را بستری می‌کند

شدت کرونای انگلیسی – کرونای جهش یافته ظرف ۷۲ ساعت فرد را بستری می‌کند

این یافته‌ها از مرگبارتر بودن این گونه حکایت دارد که دلیل آن به طور کامل مشخص نیست اما بر اساس برخی شواهد افرادی که به این نوع مبتلا می‌شوند احتمالاً بار ویروسی بیشتری دارند، ویژگی‌ای که نه تنها انتقال ویروس را بیشتر می‌کند بلکه به طور بالقوه اثربخشی روش‌های درمانی را کاهش می‌دهد.
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
22 + 7 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0