شرکت بی ام و – جریمه ۱۸ میلیون دلاری بی ام و

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۰۹

جریمه ۱۸ میلیون دلاری در پی انتشار آمار غلط

شرکت بی ام و جریمه شد. کمیسیون امنیت و مبادله آمریکا شرکت بی ام و را به دلیل انتشار آمار غلط فروش محصولات خود در بین سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹  مجبور به پرداخت جریمه ۱۸ میلیون دلاری کرد. طبق اطلاعاتی که توسط «SEC» آمریکا منتشر شده بی ام و بدون در نظر گرفتن بازه زمانی و تا زمان رسیدن به اهداف شرکت میزان خرده فروشی رسمی خود را به طور دقیق و صحیح منتشر نکرده است.

بی ام و حتی به نمایندگان خود پول پرداخته کرده تا خودروهای حاضر در نمایشگاه را به عنوان  خودروی فروخته شده به صورت اقساطی یا نقدی به ثبت برسانند تا این شرکت مدل‌های مذکور را نیز به آمار فروش خود اضافه کند. این در حالی است که شرکت بی ام و با اتکا به همین گزارش فروش توانسته ۱۸ میلیارد دلار سرمایه با ارائه اوراق مشارکت در بازار بورس جذب کند.

مدیر بخش اجرایی احکام کمیسیون امنیت و مبادله آمریکا در این باره گفت: شرکت هایی که قصد جذب سرمایه از طریق بازار ایالات متحده آمریکا را دارند موظف به ارائه آمار دقیق به سرمایه گذاران هستند. شرکت بی ام و با این که در زمینه فروش محصولات خود در بازار ایالات متحده آمریکا عملکرد خوبی نداشته است اما به واسطه آمار غلط فروش توانسته سرمایه خود را در ایالات متحده آمریکا افزایش دهد.

 همکاری شرکت بی ام  با سازمان «SEC»

در همین رابطه شرکت بی ام و همکاری با سازمان «SEC» را تایید کرده است اما صحبتی در زمینه پرداخت جریمه نکرده است. بی ام و AG، بی ام و آمریکای شمالی و بی ام و US به طور مشترک تعهد داده‌اند که از ارتکاب جرایم مشابه خودداری کنند و از این رو با پرداخت جریمه در نظر گرفته شده موافقت کرده‌اند.

جریمه ۱۸ میلیون دلاری بی ام و

این اولین بار نیست که یک خودروساز برای ارتقای میزان سرمایه گذاری و کسب رضایت سرمایه گذاران خود دست به انتشار آمار غلط می زند. گروه خودروسازی FCA «فیات کرایسلر» نیز بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ دست به چنین کاری زده بود. در دهه‌های گذشته میتسوبیشی و کادیلاک نیز این کار را انجام داده بودند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 − 11 =


اخبار

سینما و هنر

جهان