شرکت سامسونگ – سامسونگ به دنبال جذب مشتری در روزهای کرونایی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۰۱

بازار موبایل جهان تحت تاثیر کرونا

در سه ماه ابتدایی سال ۲۰۲۰ میزان بارگیری محموله های موبایل در جهان ۱۳.۳ درصد کاهش پیدا کرده است. شرکت سامسونگ هم از این قاعده مستثنی نیست. گیزموچاینا این خبر را منتشر کرده و اعلام کرده است مقایسه اعداد امسال با سال های گذشته نشان می دهد در ماه فوریه ۳۸ درصد کاهش فروش موبایل در سراسر جهان وجود داشته است. رقم فروش به ۶۰ میلیون دستگاه رسیده است. این مقایسه ها بیانگر این است که ویروس کرونا به شدت روی بازار موبایل جهان تاثیر داشته است.

شرکت سامسونگ - سامسونگ به دنبال جذب مشتری در روزهای کرونایی

شرکت سامسونگ – سامسونگ به دنبال جذب مشتری در روزهای کرونایی

راه حل شرکت سامسونگ برای فروش بیشتر

حالا شرکت سامسونگ به دنبال راه حلی برای فروش دستگاه های بیشتر است. این شرکت قصد دارد موبایل ارزان قیمت با قابلیت ۵G به بازار عرضه کند. در حال حاضر دو گوشی از این شرکت با این ویژگی معرفی شده اند. گلکسی A۵۱ ۵G و گلکسیA۷۱ ۵G. این دستگاه ها هفته گذشته در آمریکا رونمایی شدند. زمان عرضه آنها تابستان امسال عنوان شده است. قیمت گوشی A۵۱ ۵G چهارصد و نود و نه دلار و A۷۱ ۵G پانصد و نود و نه دلار اعلام شده است. احتمالا سامسونگ این گوشی ها و سایر گوشی های ۵G ارزان قیمت را تنها در کشورهایی که دارای نسل پنجم اینترنت موبایل هستند عرضه کند.

رسیدگی به شکایات

پیشتر از مشکلات سری گلکسی S20 گفته ایم. حالا خبر می رسد سامسونگ در ماه آوریل آپدیتی برای این مدل  ارائه خواهد کرد. در این به روز رسانی علاوه بر موارد امنیتی به بهبودی دوربین هم توجه خواهد شد. گفته می شود با این به روز رسانی مشکل اتوفوکوس این گوشی ها برطرف می شود. اما گویا هنوز مشکل یک باگ وجود دارد که مستقیما با نمایشگر سری گلکسی S20 مرتبط است. تحت شرایط خاصی، یک لکه سبز رنگ روی صفحه‌ نمایش ظاهر می‌شود. این مشکل بیشتر در گلکسی S20 اولترا با چیپست اگزینوس رخ داده است. به نظر می رسد سامسونگ برای رسیدگی به شکایات کاربرانش دست به کار شده و به زودی نرم افزاری برای رفع آن ارائه خواهد کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
15 + 11 =


اخبار

سینما و هنر

جهان