شرکت شیائومی – با شکست اپل سومین برند پرفروش گوشی هوشمند در جهان

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۱۰
شرکت شیائومی - با شکست اپل سومین برند پرفروش گوشی هوشمند در جهان

شکست اپل توسط شرکت چینی

سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ طبق گزارشات برای شرکت شیائومی بسیار خوب بوده است. این شرکت موفق شد با پشت سر گذاشتن کمپانی اپل تبدیل به سومین برند پرفروش گوشی هوشمند در جهان شود. گوشی های هوشمند در سال جاری به نسب سال گذشته کاهش ۱.۳ درصدی داشته است. با توجه به شیوع ویروس کرونا این میزان بهتر از پیش بینی های صورت گرفته بوده است. متاسفانه با شیوع این ویروس، بسیار از مردم جهان دچار بحران شغلی شده و خانه نشین شده اند.

شرکت شیائومی - با شکست اپل سومین برند پرفروش گوشی هوشمند در جهان

شرکت شیائومی – با شکست اپل سومین برند پرفروش گوشی هوشمند در جهان

شرکت شیائومی در مقام سوم جهان

طبق پیش بینی IDC فاصله زمانی ژوئیه تا سپتامبر می باید فروش گوشی های کاهش ۹ درصدی را تجربه می کرد؛ اما این پیش‌بینی اشتباه بود و این میزان تنها ۱.۳ درصد کاهش داشته است.

سامسونگ در سه ماهه سوم سال جاری مقام اول پرفروش ترین سازنده گوشی هوشمند در جهان بوده و توانسته در این مدت ۸۰.۴ میلیون دستگاه به فروش برساند. این میزان فروش به نسبت مدت مشابه سال گذشته میزان ۲.۹ درصد رشد داشته است.

شرکت هواوی با ۵۱.۹ میلیون گوشی که به فروش رساند، مقام دوم فروش جهانی را کسب نمود. در حالی که این غول فناوری چینی در مقایسه با گذشته فروش کمتری را تجربه کرده، با وجود تحریم‌ها همچنان در مقام دوم و بالاتر از رقبای خود قرار گرفته است.

شرکت شیائومی هم موفق شده در این مدت عملکرد بسیار خوبی داشته باشد. این شرکت در مقایسه با سه ماهه سوم ۲۰۱۹ با افزایش فروش ۴۲ درصدی، در مقام سوم قرار بگیرد. فروش ۴۶.۵ میلیون دستگاه موجب شد تا اپل از این کمپانی چینی عقب بماند.

رتبه های چهارم و پنجم

اپل با با فروش ۴۱.۶ و ویوو با فروش ۳۱.۵ میلیون گوشی رتبه های چهارم و پنجم جهان را در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ به دست آورده اند. اپل در مقایسه با سال گذشت کاهش فروشی ۱۰.۶ درصدی داشته است. ویوو اما افزایش فروش ۴.۲ درصدی داشته است. البته رونمایی از آیفون ۱۲ می تواند موجب بهبود فروش شرکت اپل شود و میزان فروش این شرکت در سال ۲۰۲۰ میلادی را به نوعی افزایش داده و اپل را به جایگاه قبلی خود بازگرداند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
18 − 7 =


اخبار

سینما و هنر

جهان