شرکت فایزر – درخواست مجوز اضطراری تولید انبوه برای واکسن کرونا

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۰۱

دریافت مجوز برای اولین واکسن موثر کووید ۱۹

شرکت فایزر و شریک آن (بایوان تک) روز گذشته برای واکسن کرونای تولید شده خود درخواست صدور مجوز اضطراری از سازمان غذا و داروی ایالات متحده نموده اند. این درخواست برای صدور مجوز تولید انبوه واکسن تولیدی این شرکت، صورت گرفته است. حالا تمام توجهات به سمت سازمان غذا و داروی کشور آمریکا است که این واکسن را ایمن می داند و اجازه تولید انبوه آن را صادر می کند یا خیر.

شرکت فایرز - درخواست مجوز اضطراری تولید انبوه برای واکسن کرونا

شرکت فایزر – درخواست مجوز اضطراری تولید انبوه برای واکسن کرونا

بررسی واکسن تولیدی شرکت فایزر

طبق اعلام دولت ایالات متحده، انتظار می رود واکسن کووید ۱۹، در نیمه اول ماه دسامبر تایید شود. اما هنوز مشخص نشده است که داده ها و اطلاعات ارسالی شرکت های داروسازی فایزر و بایوان تک توسط سازمان غذا و داروی این کشور در چه مدت بررسی خواهد شد. این شرکت ها مدعی شده اند با آزمایشات پیشرفته موفق شده اند نتیجه بخشی بالای ۹۵ درصدی این واکسن را در جلوگیری از ابتلای افراد بالای ۶۵ سال ثابت کنند.

همچنین فایزر و بایوان تک اعلام کرده اند در صورت صدور مجوز در نیمه ابتدایی ماه دسامبر، آنها آماده هستند تا در مدت چند ساعت برای توزیع واکسن تولیدی، اقدام نمایند. رییس شرکت داروسازی فایزر اعلام کرد: درخواست مجوز اضطراری برای این واکسن، گامی بزرگ برای تولید واکسن کرونا در جهان خواهد بود.

رکوردی تاریخی برای تولید واکسن

با توجه به اینکه متوسط زمان انتظار برای تولید واکسن در سازمان غذا و داروی ایالات متحده، چیزی بین هشت تا ده سال است، در صورتی که بررسی های این سازمان تا نیمه ابتدایی ماه آینده میلادی تکمیل و مجوز تولید و عرضه انبوه واکسن کرونا صادر شود، رکوردی تاریخی رقم خواهد خورد.

بریتانیا ۴۰ میلیون دوز از این واکسن را سفارش داده و قرار شده تا پایان امسال ۱۰ میلیون دوز از سفارش خود را تحویل بگیرد.

البته بسیاری معتقدند تا استفاده گسترده از واکسن کرونا هنوز راه درازی در پیش است؛ خصوصا اینکه تولید این واکسن جدید در شرکت فایزر با بهره گیری از نوعی تکنولوژی آزمایشی انجام شده که تا کنون هرگز مورد استفاده نبوده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 − 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان