شرکت هواوی – بزرگ ترین فروشنده موبایل در جهان

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۱۱

بزرگ ترین فروشنده موبایل در جهان

شرکت هواوی بزرگ ترین فروشنده موبایل در جهان شده است. این شرکت در سه ماهه دوم سال جاری میلادی طبق آمار بیشتر از شرکت سامسونگ فروش داشته است. خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارشی در این باره تهیه و منتشر کرده است. طبق این گزارش، یک شرکت تحقیقاتی در زمینه فناوری اطلاعات فروش این شرکت ها را بررسی کرده و به این نتیجه رسیده است.

شرکت هواوی - بزرگ ترین فروشنده موبایل در جهان

شرکت هواوی – بزرگ ترین فروشنده موبایل در جهان

کاهش فروش شرکت های رقیب

طی دوره شیوع کرونا در چین، بازار فروش گوشی های هواوی در این کشور رونق گرفته است. طبق بررسی ها شرکت هواوی در سه ماهه دوم سال جاری میلادی ۵۵.۸ میلیون دستگاه بارگیری نموده است. هرچند این مقدار ۵ درصد نسبت به سال گذشته کمتر است، اما از آنجا که شرکت های رقیب افت فروش بیشتری داشته اند هواوی رتبه اول فروش جهان را کسب می کند. سامسونگ در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ ۵۳.۷ میلیون دستگاه بارگیری کرده است که نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته ۳۰ درصد کاهش داشته است.

شرکت هواوی و تحریم ها

با اینکه این شرکت بزرگ و خلاق چینی از سوی دولت ایالات متحده در تحریم است، اما موفق شده تا بازار بزرگ کشور چین را در اختبار بگیرد. بارگیری های هواوی در کشور چین و از ماه های آوریل تا ژوئن امسال، ۸ درصد رشد داشته است. در حال حاضر هفتاد درصد فروش موبایل های این شرکت مربوط به بازار داخلی چین است.

تحلیلگر ارشد شرکت کانالیس که آمارهای فروش و بارگیری را بررسی نموده، معتقد است: شیوع ویروس کرونا دلیل اصلی است. هواوی از شرایط اقتصادی چین بهره می گیرد و فروش دستگاه های موبایل خود را افزایش داده است. این تحلیلگر در ادامه افزود: شرکتی مثل سامسونگ سهم کمی در بازار داخلی کشور چین دارد. بیشتر محصولات تولید شده در سامسونگ در کشورهای اروپایی، آمریکا، هند و برزیل به فروش می رسد. تمامی این کشورها هم هنوز در مرحله قرنطینه تخت تاثیر کووید ۱۹ هستند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
19 + 20 =


اخبار

سینما و هنر

جهان