شرکت SpaceX – پرتاپ اولین ماهواره نظامی کره جنوبی به فضا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۰۱

پرتاپ اولین ماهواره نظامی کره جنوبی به فضا

شرکت SpaceX با پرتاب ماهواره نظامی دولت کره جنوبی توانست برای اولین بار رکوردشکنی کند.‌  شرکت SpaceX در پرتاب صبح امروز خود توانست تعداد روزهای لازم برای استفاده مجدد از موشک هایش را به ۵۱ روز برساند و از این رو نه تنها رکورد خود بلکه رکورد شاتل فضایی و فضاپیمای ارتیمس ناسا را نیز بشکند. ‏در این ماموریت،  SpaceX موفق شد اولین ماهواره نظامی دولت کره جنوبی را به فضاپرتاپ کند. موشک پرتاب شده در این ماموریت چندی پیش دو فضانورد ناسا را به ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب کرد که  با موفقیت توانست روی سکوی شناور این شرکت فرود بیاید.

شرکت اسپیس‌ایکس  چند دو روز گذشته مورخ ۳۰ تیر ساعت ۲۱:۳۰ به‌وقت گرینویچ ماهواره مخابراتی آناسیس-۲ (ANASIS-2) را توسط ماهواره‌بر فالکون-۹ (Falcon-9) خود از پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال (Cape Canaveral) در ایالت فلوریدا به مدار ژئو منتقل کرد. کایتلین جانسون (Kaitlyn Johnson)، دستیار مدیر مرکز مطالعات راهبردی و بین‌المللی  آمریکا تمرکز این ماهواره را  بیشتر بر روی کره جنوبی دانست  و هدف از آن را برقراری ارتباطات امن برای نظامیان این کشور عنوان کرد.

شرکت SpaceX – پرتاپ اولین ماهواره نظامی کره جنوبی به فضا

کره جنوبی در سال ۲۰۰۶ ماهواره مخابرات Koreasat-5  را به فضا پرتاب کرد. این ماهواره‌ اهداف  نظامی را نیز در بخش نظامی آن تحت عنوان آناسیس-۱ پیگیری  می کند.آناسیس-۲ توسط شرکت Airbus Defence and Spac، که زیرمجموعه شرکت اروپایی ایرباس است  توسعه یافته و از باس ماهواره‌ای Eurostar-3000 بهره می‌برد.

ماموریت آینده آناسیس ۲

آناسیس-۲ که نخستین ماهواره محرمانه نظامی کره جنوبی به‌شمار می‌رود، اطلاعات ناگفته بسیاری دارد. کره جنوبی در سال ۲۰۱۳ نیز  به دنبال قراردادن ماهواره‌ای مشابه در مدار زمین  بود که موفقیت آمیز نبود.

ماموریت آینده آناسیس ۲ توسط نسخه ای از موشک فالکون ۹ انجام خواهد شد که پیش از این دو فضانورد ناسا را در ماموریتی تاریخی در تاریخ ۳۰ مه به همراه کپسول دراگون به مدار زمین برد. این پرتاب که کمتر از ۵۰ روز پیش”باب بهنکن و داگ هارلی را به ایستگاه فضایی بین المللی برد، رکورد دیگری برای اسپیس ایکس رقم زد که سریعترین زمان آماده سازی و پرتاب مجدد یک موشک بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 − 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان