شریعتمداری – مذاکره با آمریکا، سردرگمی چین، روسیه و هند را به دنبال دارد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۰۱

 مذاکره، راه‌های غیر آمریکا و اروپا را ناامن می‌کند!

حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در گفتگویی در خصوص مذاکره با آمریکا اظهار کرد: «زمزمه مذاکره، راه‌های غیر آمریکا و اروپا را هم برای ما ناامن می‌کند چرا که باعث سردرگمی کشورهایی نظیر چین، روسیه و هند می‌شود. آنان با این زمزمه‌ها درباره صداقت ما در اصلاح سیاست خارجی و روی کردن به سیاست اولویت شرق شک می‌کنند کما اینکه شک کرده و بی‌رغبتی نشان داده‌اند»

حسین شریعتمداری  – مذاکره با آمریکا، سردرگمی چین، روسیه و هند را به دنبال دارد

شریعتمداری همچنین گفت: آنچه پیش روی ماست صحنه پیروزی و غلبه بر آمریکاست، ما شرایط سخت را با شکست سیاستمداران آمریکا پشت‌سر گذاشته و در نقطه‌ای قرار گرفته‌ایم که می‌توانیم سیاست‌های آینده آمریکا علیه خود را راحت‌تر از گذشته شکست بدهیم.

این موفقیت به ما می‌گوید، باید فشارها را بر آمریکای بایدن افزایش دهیم تا منطقه‌ای سالم‌تر و همگراتر داشته باشیم.

آنچه که ما مشاهده می‌کنیم، قرار داشتن آمریکا در وضعیتی است که نظریه‌پردازان اقتصادی از آن به سراشیبی شیطانی یاد می‌کنند به این معنا که امکان توقف این روند وجود ندارد. مزاحمت آمریکای بایدن روی دنیا کمتر خواهد شد. به این دلیل که آمریکا دیگر قدرت مهار خود را از دست داده است.

یادآوری یک نکته

جا دارد در خاتمه این نکته رو  به مدیر مسئول روزنامه کیهان متذکر شد که چین و روسیه و هند در حق کشورمان چنین لطفی نکرده اند و تردید در صداقت ما برایشان اهمیت چندانی نداشته و  جای نگرانی ندارد. چرا که برای کشورهای محور شرق و سایر کشورها ملاک اصلی منافع ملی بوده که آن را در پرتو روابط با آمریکا و سایر کشورها دنبال می کنند. با توجه به اقتصاد درهم شکسته کشورمان امید می رود جمهوری اسلامی ایران نیز در راستای منافع ملی گام های موثری در آینده نه چندان دور بردارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
7 + 21 =


اخبار

سینما و هنر

جهان