شورای همکاری خلیج فارس – درخواست تمدید تحریم تسلیحاتی ایران

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۲۰

اتهام فرقه گرایی جمهوری اسلامی ایران

شش عضو شورای همکاری خلیج فارس از شورای امنیت سازمان ملل تمدید تحریم تسلیحاتی ایران  را درخواست کردند. بحرین، کویت، عمان، قطر، امارات و عربستان در بیانیه ای که امروز منتشر کردند به ادامه دخالت های ایران در کشورهای همسایه اشاره کرده و بر ضرورت تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران تاکید کردند.نایف الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس در نامه‌ ارسالی به شورای امنیت سازمان ملل با وارد کردن اتهام فرقه گرایی به جمهوری اسلامی ایران، خواستار ادامه تحریم تسلیحاتی آن شد.

طبق گزارش ها، ارسال این نامه از سوی همه شش عضو این شورا تداعی کننده  وحدت بین کشورهای عربی حوزه خلیح فارس با وجود تنش های درونی است. برای نمونه سه سال گذشته عربستان سعودی، امارات و بحرین روابط تجاری، سیاسی و لجستیکی خود را با قطر قطع کردند و این کشور را متهم به حمایت از تروریسم و همچنین نزدیکی با ایران کردند. اتهامی که قطر آن را رد کرده است. مصر نیز در آن زمان روابط خود را با قطر قطع کرد.

واکنش پمپئو به بیانیه شورای همکاری خلبج فارس

شورای همکاری خلیج فارس – درخواست تمدید تحریم تسلیحاتی ایران

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا  اقدام شش عضو شورای همکاری خلیج فارس را ستایش کرده است و آن را پیامی مهم  به شمار آورد. ازطرف دیگر نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی هم به پیام توییتری پامپئو درباره لزوم تمدید محدودیت تسلیحاتی ایران پاسخ داده است.

میخائیل اولیانوف  در این پیام آورده است:  یک بیانیه غیرمنتظره: تلاش برای تمدید محدودیت تسلیحاتی «بعد از سال‌ها دیپلماسی». چه نوعی از دیپلماسی؟ سیاست فشار حداکثری ارتباط چندانی به دیپلماسی ندارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
9 + 30 =


اخبار

سینما و هنر

جهان