شمارش آراء – آخرین جمع بندی درباره نتایج انتخابات آمریکا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۱۴

با بسته شدن حوزه‌های اخذ رای در آمریکا به چه توجه کنیم؟

شمارش آراء چند روز طول می‌کشد، اما با بسته شدن حوزه‌های اخذ رای در آمریکا لازم است در این انتخابات برخی موارد را در نظر بگیریم.
‌‏پیش از ۸شب شمارش آراء به شرح زیر است:
‌‏فلوریدا۲۹ (رای‌الکتورال)، جورجیا۱۶،کارولینای شمالی۱۵،اوهایو۱۸،نیوهمپشایر۴.
ایالت بزرگ و چرخشی فلوریدا با ۲۹ رای در کاج انتخاباتی به دونالد ترامپ رای داده است.
‌‏۸-۹ شب:
‌‏پنسیلوانیا۲۰،میشیگان۱۶،تگزاس۳۸.
۹-۱۰ شب:
‌‏ویسکانسین۱۰،مینه‌سوتا۱۰،آریزونا۱۱.

شمارش آراء – آخرین جمع بندی درباره نتایج انتخابات آمریکا‌‏

‌‏پس از ۱۰ شب:
‌‏آیوا۶،نوادا۶

همان طور که پیش بینی می‌شد با پایان رسیدن زمان رای گیری در کالیفرنیا، واشنگتن و اورگن، آرای این ایالت‌ها به جو بایدن تعلق گرفته است.

ترامپ با پیروزی در آیووا، تگزاس، اوهایو، فلوریدا، آیداهو، یوتا، کارولینای جنوبی، کانزاس، نبراسکا، ویومینگ، داکوتای جنوبی و شمالی، لوییزیانا، آرکانزاس، ایندیانا، تنسی، اوکلاهما، می‌سی‌سی‌پی، میزوری،‌ آلاباما، ویرجینیای غربی و کنتاکی، ۲۱۲ رای الکترال دارد.

بایدن با پیروزی در ورمونت، ویرجینیا، کنتیکت، دیلاور، منطقه کلمبیا، ایلینوی، مریلند، ماساچوست، نیوجرسی، رودآیلند، کلرادو، نیویورک، کالیفرنیا،اورگن، آریزونا، واشنگتن، هاوایی، نیومکزیکو، نیوهمپشایر، مینه‌سوتا، ۲۳۷رای الکترال به‌دست آورد.

انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا با برنده شدن نامزد‌ها در هر یک از ایالات و جمع کل کالج‌های انتخاباتی کسب شده در ۵۰ ایالت این کشور صورت می‌گیرد. هر ناحیه بنا بر نیمرخ جغرافیایی و جمعیتی خود تعداد مشخصی کالج انتخاباتی دارد که تمامی آن‌ها به نامزدی که بیشترین رای را کسب کرده باشد تعلق می‌گیرد. جمع کل این کالج‌ها ۵۳۸ است و نامزد برنده باید دست کم ۲۷۰ کالج انتخاباتی کسب کند تا بتواند خود را برنده انتخابات بداند.

هواداران ترامپ امیدوارانه منتظر پیروزی نامزد خود هستند

هوادارن ترامپ منتظر پیروزی ترامپ هستند. دونالد ترامپ گفته است: ما جلو هستیم اما آنها تلاش می‌کنند انتخابات را سرقت کنند. ما هرگز این اجازه را نخواهیم داد. آرایی که بعد از پایان رای گیری و بسته شدن محل رای داده شود شمرده نخواهد شد. آرای دو‌کاندیدا همچنان در حال شمارش هستند.

جان‌مایر در نیویورکر از جمله تحلیلگرانی است که معتقد است مساله پیروزی برای ترامپ مساله‌مرگ‌‌و زندگی است چون پرونده‌های سنگین‌مالی و‌قضایی که برای او تشکیل شده است، در صورت شکست در انتخابات، شرایط سختی را برای او‌ رقم می‌زند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
22 + 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0