شنا در دریای خزر ممنوع شد!

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۳۰

شنا در دریای خزر ممنوع شد!

شنا در دریای خزر به دلیل آنچه که طوفانی شدن دریای خزر اعلام شده است، تا اطلاع ثانویه ممنوع اعلام شد. در اطلاعیه ای که مدیرکل هواشناسی استان مازندران اعلام کرده است، به دلیل باد و طوفان شدید و مواج شدن دریای خزر شنا کردن در این دریا تا اطلاع ثانوی ممنوع بوده و از کلیه هم وطنان عزیز خواهشمندیم از هرگونه شنا در دریای خزر اجتناب نمایند.

در همین راستا فعالیت ماهیگیران در دریای خزر نیز از امروز تا ۳ مهر ممنوع اعلام شد. مدیرکل هواشناسی استان مازندران در جمع خبرنگاران گفت، احتمال می رود در روزهای آینده ارتفاع امواج دریای خزر به چهر متر نیز برسد.

با توجه به اتمام تعطیلات تابستان بسیاری از هموطنان فرصت را غنیمت شمرده و به شهرهای شمالی کشور عزیمت نموده اند. به همین دلیل احتمال بروز حادثه بسیار افزایش یافته است که امیدواریم مردم با توجه به هشدارهای مسئولین از شنا در دریا خودداری کرده و یا درصورت بروز هرگونه حادثه سریعا به مسئولین اطلاع دهند.

تلفات گذشته

در سال ۹۷ در سه استان شمالی کشور در مجموع ۴۵۵ نفر در اثر غرق شدن جان خود را از دست داده اند که ۷۵ درصد آن ها مرد و ۲۵ درصد زن بودند و استان مازندران در مجموع با ۳۶۵ کشته بیشترین مقدار تلفات را نسبت به سایر استان ها به خود اختصاص داده است.

با توجه به شرایط بحرانی این استان، احتمال وقوع حوادث بالا رفته و هشدارها جدی تر شده است. و مسئولین این استان باید در اماده باش کامل باشند تا از وقوع هرگونه حادثه جلوگیری کرده و در صورت بروز آن اقدامات لازم را انجام دهند.

هنوز سیل فروردین ماه از یاد و خاطره مردم ایراننرفته است که بعضی بیمسئولیتی ها سبب تشدید تلفات شد و امید است این دوره از بارش ها عملکرد بهتری از مسئولین مربوطه شاهد باشیم.

اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
16 + 21 =


اخبار

سینما و هنر

جهان