شهاب حسینی – انتقاد غیرمستقیم از موضع گیری مسعود کیمیایی نسبت به جشنواره فجر

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۱۱-۲۰

شهاب حسینی در نشست خبری فیلم «شین»

شهاب حسینی بازیگر فیلم سینمایی «شین» در نشست خبری این فیلم در این دوره از جشنواره فیلم فجر در بخشی از سخنان خود به موضوعاتی پرداخت که اخیر در جامعه ایران سبب حواشی و ایجاد خبر شده بود. موضوعاتی همچون نارضایتی های مردم از برخی اقدامات دولت و سقوط هواپیمای ایران – اوکراین و.. که همگی این موارد سبب ایجاد تنش هایی در فضای جامعه از جمله جامعه ی هنری و سینمایی و تلویزیونی ایران شده بود. به گونه ای که برخی از هنرمندان سرشناس کشورمان جشنواره فیلم فجر که یک فستیوال ملی محسوب می شد را تحریم کردند و از آن انصراف دادند. یکی از کارگردانان مشهور و سرشناسی که با ذکر دلیل از جشنواره فجر انصراف داده بود به طور غیر مستقیم مورد انتقاد شهاب حسینی در نشست خبری فیلم «شین» قرار گرفت.

نقد مسعود کیمیایی

صحبتهای شهاب حسینی در جشنواره فجر

بازیگر فیلم شین طی اظهارات خود بدون اینکه نامی از مسعود کیمیایی برده باشد به صورت غیر مستقیم به انتقاد از عملکرد وی نسبت به تحریم و انصراف از جشنواره فیلم فجر پرداخت و معتقد است این حرکت خودخواهانه است و سبب ایجاد تفرقه و نفاق و نفرت پراکنی می گردد.

شهاب حسینی در این نشست خبری گفت:

«جشنواره‌ فجر مثل هر فستیوال دیگری در دنیا یک امکان است. من کاری به فیلمسازان خیلی پرسابقه یا پیشکسوت ندارم. من با فیلمسازان جوانی کاردارم که قرار است پتانسیل و داشته‌ های آینده این کشور باشند. من نمیتوانم ساکت بنشینم که استاد پیشکسوت سینما، که سال‌ هاست روند کاریش پیش چشم تماشاگر مشخص است، و هر ساله تماشاگر برخورد ناراحت‌کننده‌ ای با فیلمهای ایشان دارد، می‌آید و امسال هم فیلمی را میسازد که مطمئن است برخورد بدی با فیلمش اتفاق می‌افتد. و بنابراین می‌آید و آن روغن ریخته را اصطلاحا نذر امامزاده میکند. و سنگ‌ بنایی را میگذارد که نتیجه‌ اش جز نفاق و تفرقه و نفرت‌ پراکنی چیز دیگری نیست.

کارگردانی که بقیه را در یک آمپاس اخلاقی قرار داد

«…کسی که بقیه را در یک آمپاس اخلاقی قرار میدهد. کسانی که با یک دنیا عشق و امید و آرزو آمده‌ اند فیلمی را ساخته‌ اند که قرار است با آن آینده خودشان و سرزمین‌ شان را رقم بزنند. این بی‌ انصافی است که آدم اینقدر خودخواه باشد که طوری حرف بزند که ملاحظه‌ هیچ کس دیگری را در آن نکند.».

تحریم فجر راه حل نیست

این بازیگر توانمند کشورما در ادامه گفت: «اگر ۱۷۶ عزیز را در سانحه از دست دادیم و این اتفاق وحشتناک رخ داده است. اینکه حالا نوک پیکانمان را سمت یک سری نخبه دیگر بگیریم و امید و آرزوی آن‌ ها را هم ساقط کنیم، شد راه حل؟!».

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 − 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان