شهاب حسینی – چطور دم از انصراف از فجر بزنیم درحالی که بودجه کارهامان را دولت داده؟!

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۱۰-۲۸

شهاب حسینی و نقد تحریم کنندگان جشنواره فجر

شهاب حسینی هنرپیشه سینما و تلوزیون کشورمان با انتشار پستی تحریم جشنواره ی فیلم فجر و انصراف دهندگان از این جشنواره را به نقد کشید. اما پس از انتشار این پست با حجمی از منتقدان خویش روبه رو شد که وی را به وابستگی به نهادهای قدرتی نسبت دادند. شهاب حسینی پس از دریافت این واکنش ها متنی دیگر منتشر کرد  و گفت: «سلام. باز هم سلام. این بار خاصه به همه کسانی که از دیروز بنده را آماج سیل انتقادات، قضاوت ها، فحاشی ها و نفرین ها قرار دادند و حتی به فرزندان بی گناه بنده هم رحم نکردند. در برابر شما ادب می کنم و با نگاهی چون لقمان به شما می نگرم و پرهیز می کنم از آنچه شما انجام دادید.».

«انگ وابستگی سیاسی به بنده می زنید»

بازیگر فیلم سوپراستار در ادامه افزود: «همین قدر که فهمم شد با این خشونتی که در وجود شماست، چنانچه در مسند قدرت بودید، عملکردی بهتر از آنچه امروز شاهد هستیم نداشتید. در حالی که به یقین نخواهید توانست هیچ گوشه زندگیم که بر کسی به خصوص آنان که بنده را از نزدیک می‌ شناسند، پوشیده نیست. کوچکترین ردی از وابستگی سیاسی به هیچ نهاد قدرتی پیدا کنید. به مدد خدای بنده نوازم بندناف ارتزاق اعتباری و اقتصادی زندگی‌ ام جز به درگاه رحمتش وصل نیست که وسیله آن را در درون روح و قلبم به ودیعه نهاده. به لطف یار نان بازو می خورم جز خود رزاق یگانه‌ اش سر تعظیم و ستایش در برابر هیچ یک از بندگانش در هر منصب و مقامی که باشند، فرود نمی‌ آورم . که ستایش تنها ذات الهی را سزاست.».

«من هم منتقد مسائلی هستم که بر سر جامعه ام آمده»

وی در ادامه نوشت: «بنده هم به عنوان یک ایرانی، دل در گرو و سرزمینم و مردم آن دارم.  منتقد بسیاری از موارد و مسائلی هستم که بر سر جامعه‌ ام آمده.  منتقد عدم وجود صبوری لازم برای شنیدن اعتراضات به حق مردم هستم. خود نیز جزئی از همین مردمم.  منتقد نوع رویا رویارویی با مردم پرسشگر در سال ۸۸ هستم. منتقد اتفاقات تلخ و نوع مواجهه با آن هستم. منتقد کشته شدن هم وطنانم در آبان ماه هستم. منتقد آن دستپاچگی و عجله هستم که منجر به فاجعه سقوط هواپیمای مسافری شد و داغ عزیزانمان را بر دل هامان نهاد. منتقد اتفاقات بدی هستم که برای فرهنگمان افتاده. در عین حال، حال عمومی را درک می کنم چون خود یک از عوامل هستم.  این را معتقدم الان وقت کنار کشیدن نیست.»

«تحریم فجر راه چاره نیست»

«تحریم فستیوال و عدم حضور راه چاره نیست.  چرا که جا برای دیگرانی باز می شود که انگیزه های دیگری دارند. الان باید بود و حرف زد. الان باید طیف هنرمندان یکصدا مطالبات و انتظارات خود را در یک قالب واحد مطرح نماید. دست از ظاهر بینی برداریم. نگاه اجمالی به کارنامه‌ ها خود مشتی است نمونه خروار. چطور میتوانیم دم از انصراف بزنیم در حالی که کارهایی در کارنامه خود داریم که بودجه آن مشخصاً از نهادهای قدرت تامین شده؟ این اگر ریاکاری نیست پس چیست؟… ».

 

قبلی «
بعدی »

1 دیدگاه

  1. شهاب حسینی دوست داشتنی است و نمیشود ایشان را لکه دار کرد. یک بازیگر مردمی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
7 + 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان