شهر استاربیس – ساخت شهری با ارز رایج دوج‌کوین در تگزاس

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۱۶
شهر استاربیس - ساخت شهری با ارز رایج دوج‌کوین در تگزاس

شهر جدید ایلان ماسک

مدیر عامل اسپیس ایکس در اقدام هیجان انگیز جدیدش قصد دارد شهر استاربیس را بسازد. این شهر قرار است در اطراف منطقه پرتاب و تولید موشک شرکت اسپیس ایکس در تگزاس ساخته شود.

خبر ساخت این شهر را ایلان ماسک شخصا در توییتر اعلام کرده است. پیشتر هم گفته شده بود که وی علاقمند است تا دهکده بوکا چیکا و شهر استاربیس را ادغام نماید؛ و در این رابططه با مقامات ایالتی گفت و گو داشته است.

ماسک در توییتر نوشت ساخت این شهر مقدمه ای برای پیشرفت های بیشتر خواهد بود. او نوشت: «از آنجا به مریخ. و پس از آن به ستارگان»، و در واقع به پروژه خود با هدف استعمار سیاره سرخ اشاره نمود.

شهر استاربیس - ساخت شهری با ارز رایج دوج‌کوین در تگزاس

شهر استاربیس – ساخت شهری با ارز رایج دوج‌کوین در تگزاس

شهر استاربیس

Starbase قرار است محدوده ای بسیار بیشتر از دهکده بوکا چیکا (محلی که شرکت اسپیس ایکس از سال ۲۰۱۴ آزمایش و تولید نمونه‌های اولیه موشک را در آن انجام می‌دهد) را اشغال نماید. این شهر محل مناسبی برای پرتاب موشک‌های اسپیس ایکس و ساخت موشک‌های استاربیس تبدیل خواهد شد. از نکات جالبی که ماسک در مورد این شهر جدید به آن اشاره کرده این است که در این شهر رمز ارز دوج‌کوین رایج خواهد بود.

اینطور که به نظر می رسد میلیاردر پر سر و صدای جهان که در حال حاضر دومین فرد ثروتمند جهان است، برای ساخت پایگاه اصلی خود در تگزاس بسیار مصمم است. البته طبق گفته مقامات ایالتی شرکت او باید از تمام اساسنامه‌های ایالتی پیروی کند. همچنین صدور هرگونه درخواستی علیه این شرکت، مطابق قانون رسیدگی خواهد شد.

شرکت اسپیس ایکس یک مرکز آزمایش موشک در شهر مک‌گرگور هم دارد.  همچنین در ادامه قصد دارد در آستین تگزاس یک کارخانه تولیدی بسازد. اواخر سال گذشته میلادی ماسک اعلام کرد در حال منتقل کردن شرکت از کالیفرنا به تگزاس است. او در اقدامی تمام دارایی‌های خود در لس آنجلس را به حراج گذاشت تا پروژه استعمار مریخ را با سرعت بیشتری استارت بزند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 − 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان