شهر جدید – ساخت یک شهر جدید فناورانه در کشور چین

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۲۶
ساخت یک شهر جدید فناورانه در کشور چین

شهر محافظ محیط زیست

ساخت یک شهر جدید در چین چیزی است که شرکت چینی تنست از آن خبر می دهد. این شرکت فناوری اعلام کرده است این یک پروژه هفت ساله خواهد بود. مساحت این محل ۳۲۰ جریب است. این مکان قرار است کاملا حافظ محیط زیست باشد.

 ساخت یک شهر جدید فناورانه در کشور چین

ساخت یک شهر جدید فناورانه در کشور چین

شهر جدید Net City

شهر فناورانه جدید چین که با نام Net City شناخته می شود؛ قرار است در نزدیکی شهر شنژن ساخته شود. این پروژه در واقع همکاری بین شرکت های تنست و شرکت معماری NBBJ می باشد. به گزارش دیلی میل طی این پروژه یک شهر کاملا خودکفا ساخته خواهد شد. روی سقف بیشتر خانه های Net City پنل خورشیدی نصب خواهد شد. عملیات ساخت هم از نیمه دوم سال جاری میلادی آغاز می گردد. Net City به عنوان شهری که تمرکز اصلی برای طراحی و ساخت آن فضای سبز و حفاظت از محیط زیست است، می تواند نمونه مناسبی برای ظاهر شهرهای آینده باشد.

محیطی یکپارچه

در دنیای کامپیوتری و در هم تنیده شده با تکنولوژی امروز، می توان شهرها و محیط های یکپارچه ای را داشت. شهرهایی که تمام امکانات زندگی، کار و تفریح را یکجا در بر بگیرند. این ها بخشی از سخنان یکی از مدیران شرکت معماری NBBJ در بیانیه ای است که برای معرفی پروژه جدیدشان منتشر شده است.

اولین فاز و مرحله ساخت و ساز، مربوط به عملیات احداث دفاتر کاری، آپارتمان ها و مراکز حمل و نقل مانند مترو خواهد بود. خط مترویی که Net City را به شنژن وصل می کند. در مراحل بعدی پروژه، روی احداث مدارس، فروشگاه ها، تاسیسات ورزشی و پارک های عمومی فعالیت انجام خواهد گرفت. طراحی این شهر به صورتی خواهد بود که ساکنین آن به پیاده روی و یا دوچرخه سواری ترغیب گردند. قرار است تنها تعداد محدودی جاده با اتومبیل قابلیت دسترسی برای شهروندان Net City وجود داشته باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
19 + 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان