مجسمه سردارسلیمانی – رونمایی از تندیس فرمانده قدس در مرز جنوبی لبنان

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۱-۲۸

مجسمه سردار سلیمانی

مراسم رونمایی از مجسمه سردار سلیمانی با حضور گسترده مردم در مرزهای جنوبی لبنان با فلسطین برگزار گردید. این تندیس به صورت نمادین ساخته شده و  در حالتی است که با دست‌ اسراییل را اشاره رفته  و پشت سرش هم پرچم فلسطین قرار گرفته است. مردم لبنان از مجسمه سردار قاسم سلیمانی در مرز لبنان با فلسطین اشغالی و در شهر مارون‌الراس که یکی از از مناطق مهم لبنان در استان النبطیه است استقبال کردند. شهر مارون‌الراس  از منظر جغرافیایی و استراتژیک شهر مهمی تلقی شده و در دو کیلومتری مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی قرار گرفته است.

رونمایی از تندیس سردارسلیمانی در لبنان

نگاهی به زندگی‌نامه سردار سلیمانی

قاسم سلیمانی در سال ۱۳۳۵ در روستای کوهستانی و دورافتاده رابُرد در استان کرمان متولد شد. وی در ۱۲ سالگی، پس از پایان تحصیـلات دوره ابتدایی، زادگاه خود را ترک کرد و مشغول به کار بنایی در کرمان شد.

مدتی به عنوان پیمانکار در سازمان آب مشغول به کار شد و در همان سال‌ها نیز فعالیت‌های انقلابی خود را آغاز کرد. وی پس از پیروزی انقلاب، به عضویت ارگان «سپاه افتخاری» که به وسیله پدر شهید قاضی تاسیس شده بود در آمد.

شهادت سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق در حمله پهپادی آمریکا  سحرگاه جمعه مورخ ۱۳ دی ۹۸ رخ داد.

سپاه پاسدان انقلاب اسلامی بامداد ۱۸ دی ماه ۹۸ در پاسخ به اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی، دو پایگاه نظامی این کشور در عراق را هدف حمله موشکی قرار داد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
25 − 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان