شوالیه تاریکی – ثبت فیلم شوالیه تاریکی برای آیندگان

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۲۶
ثبت فیلم شوالیه تاریکی برای آیندگان

حفاظت از آثار برجسته سینمایی برای نسل های آینده

شوالیه تاریکی جدیدترین فیلمی است که برای حفاظت در نظر گرفته شده است. دفتر رسمی ثبت فیلم ملی هالیوود هر ساله تعداد محدودی از آثار سینمایی را به ثبت می رساند تا از آنها برای آیندگان و نسل های آینده به صورت خوبی حفاظت به عمل بیاید. فیلم هایی که تاکنون برای این امر انتخاب شده اند آثاری بوده اند که خاطر زیبایی‌شناسی ویژه، اثرگذاری فرهنگی واضح و نقش انکارناپذیر در تاریخ سینما برگزیده می شوند؛ این آثار به‌عنوان شاهکارهایی که نسل‌های آینده باید فرصت تماشای بهترین نسخه‌های سینمایی آن‌ها را داشته باشند، در بزرگترین کتابخانه جهان مورد حفاظت قرار می گیرند.

ثبت فیلم شوالیه تاریکی برای آیندگان

ثبت فیلم شوالیه تاریکی برای آیندگان

شوالیه تاریکی فیلمی که آیندگان باید مشاهده کنند

هیئت کنترل‌کننده باور دارد که انسان‌های چند نسل بعد نیازمند دیدن این فیلم‌های انتخاب‌شده هستند و به هیچ عنوان نمی‌توان بر سر سالم ماندن یا از بین رفتن بهترین نسخه‌های آن‌ها ریسک کرد. National Film Registry در سال ۲۰۲۰ فیلم‌هایی را به این مجموعه اضافه کرده که در میان آنها فیلم The Dark Knight کریستوفر نولان و فیلم A Clockwork Orange استنلی کوبریک هم مشاهده می شود.

فیلم های دیگری هم به این مجموعه اضافه شده اند که از آنها می توان به  فیلم Grease رندال کلایسر و انیمیشن Shrek به کارگردانی اندرو آدامسون و ویکی جنسون اشاره کرد. فیلم The Battle of the Century با نقش‌آفرینی به یاد ماندنی استن لورل و الیور هاردی به همراه فیلم The Hurt Locker به کارگردانی کترین بیگلو نیز به بزرگ‌ترین کتابخانه‌ی جهان خواهند رفت.

زنده نگه داشتن تاریخ، خلاقیت و فرهنگ

نماینده کنگره کتابخانه ها در بیانیه ای اظهار کرد: آرشیو ملی ثبت فیلم‌های سینمایی یک سیستم مهم برای زنده نگه داشتن تاریخ، خلاقیت و فرهنگ است. ما به یک فرم هنری بسیار مهم توجه می‌کنیم؛ فیلم‌هایی که برای سینما ساخته‌شده اند. این مجموعه به انواع‌ و اقسام فیلم‌ها و فیلم‌سازها توجه می کند و هیچ‌گونه محدودیت جنسی یا نژادی برای سازندگان فیلم‌ها قائل نمی‌شود. ۲۵ فیلمی هم که امسال برای حفظ در این مجموعه اضافه شده اند، با دقت بالایی گزینش شدند.

نولان سازنده فیلم شوالیه تاریکی در واکنش به انتخاب فیلمش برای این مجموعه گفت: این نه فقط یک افتخار برای همه‌ی ما سازندگان The Dark Knight، بلکه یک ادای احترام به تک‌تک هنرمندها و نویسندگان فوق‌العاده‌ای است که در طول دهه‌ها روی اسطوره‌شناسی بتمن کار کردند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 + 11 =


اخبار

سینما و هنر

جهان