شون کانری – درگذشت بازیگر نقش جیمز باند در ۹۰ سالگی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۱۰

پایان کار شوالیه

شون کانری بازیگر پیشکسوت که بسیاری او را با نقش جیمز باند در خاطر دارند، در سن ۹۰ سالگی درگذشت. او نخستین بازیگری بود که در نقش جیمز باند ظاهر شد؛ و در واقع این کاراکتر با کانری به علاقمندان به سینما معرفی گردید. کانری از سال ۲۰۰۳ و پس از فیلم گروه آقایان خارق‌العاده که در ایران با نام انجمن نجیب زادگان عجیب شناخته شده است، از بازیگری کناره گیری کرده بود. این بازیگر اسکاتلندی در سال ۲۰۰۰ از سمت ملکه انگلستان، لقب شوالیه را دریافت کرد.

شون کانری - درگذشت بازیگر نقش جیمز باند در 90 سالگی

شون کانری – درگذشت بازیگر نقش جیمز باند در ۹۰ سالگی

کارنامه هنری شون کانری

از سری فیلم های جیمز باند، فیلم هایی که با نقش آفرینی این بازیگر فقید همراه بوده، جزو مجموعه فیلم های پرفروش جیمزباند بوده است. او در طول سال های فعالیتش در سینما در مجموع، هفت بار نقش باند را ایفا نمود و با این نقش تبدیل به یک ستاره جهانی و بین المللی شد.

دهه ها فعالیت هنری، برای این بازیگر محبوب جوایز متعددی نیز به همراه داشته است. دو جایزه بفتا، سه گلدن گلوب و یک اسکار را می توان به عنوان مهم ترین آنها ذکر کرد. او در سال ۱۹۸۸ و برای بازی در فیلم تسخیرناپذیران موفق شد تا جایزه اسکار را دریافت نماید. در این فیلم این هنرمند فقید به همراه رابرت دنیرو و کوین کاستنر جلوی دوربین رفته بود.

مارنی، انجمن نجیب‌زادگان عجیب، ایندیانا جونز و آخرین جنگ صلیبی، شکار برای اکتبر سرخ، قتل در قطار سریع‌السیر شرق، به نام رز، صخره و رابین هود از جمله آثاری است که کانری در آنها به ایفای نقش پرداخته است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
13 − 12 =


اخبار

سینما و هنر

جهان