شکست های متوالی – تکواندوکاران باز هم در گردنپری بازنده شدند

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۸-۰۹-۲۰
شکست های متوالی - تکواندوکاران باز هم در گردنپری بازنده شدند

شکست های متوالی

شکست های متوالی تکواندوکاران کشورمان در مسابقات گرندپری،باعث ایجاد نگرانی شده است.هرچند در مسابقات گردندپری امتیازات به دست آمده مهم است و این امتیازات جواز حضور در رقابت های المپیک را صادر میکنند.در این مسابقات پیروزی و صعود به مرحله بعد ارزش و امتیاز دارد.اما روند شکست های متوالی ملی پوشان دلمان را خالی کرده است. هر سه مدعی ایرانی کسب سهمیه در این رقابتها با شکست در مقابل حریفان مسکو را ترک کردند.از چهار تکواندوکار ایرانی حاضر در مسکو تنها یک نفر موفق به کسب یک مدال نقره شد.این مسئله قطعا از لحاظ روحی، روانی و حتی فنی،روی تیم تاثیر خواهد گذاشت.

شکست های متوالی - تکواندوکاران باز هم در گردنپری بازنده شدند

شکست های متوالی – تکواندوکاران باز هم در گردنپری بازنده شدند

میرهاشم حسینی

دو طلا در رقابتهای رم و چیبا،حاصل کار حسینی بود.پس از آن او در صوفیه و مسکو نتوانست به مدالی دست پیدا کند.دای هون لی نام سدی است که میان حسینی و مدال قرار گرفته است. این حریف قدرتمند کره ای در صوفیه و مسکو میرهاشم را شکست داد.همچنین در سال ۲۰۱۸  در رقابتهای تائویان و منچستر هم دوبار  این کره ای او را شکست داده است.تنها برد حسینی مقابل این کره ای سرسخت در اولین مرحله از رقابتهای گرندپری سال ۲۰۱۸ رم بوده است.البته حسینی با خوش شانسی در مسکو و پس از اینکه مدعیان یکی پس از دیگری باختند تنها با چند امتیاز اختلاف با نفر هفتم،موفق به کسب سهمیه المپیک شد.

آرمین هادی پور

یک نقره و یک برنز از رقابتهای گرندپری و یک برنز از مسابقات جهانی حاصل زحمات این تکواندوکار در سال ۲۰۱۹ است.او قبل از ترک تهران سهمیه خود را قطعی کرده بود و بدون استرس در مسکو به میدان رفت.اما باز هم متحمل شکست شد.او در دو سال گذشته شش بار با جونگ جانگ کره ای مبارزه کرده و هر شش بار مسابقه را واگذار کرده است.باختش در گرندپری حاصل عدم مدیریت زمان و اداره مبارزه بود.اگر این امر اتفاق میفتاد با وجود چند امتیاز اختلاف هرگز بازنده این مسابقه نمی شد.

سجاد مردانی

یک نقره و دو برنز در سال ۲۰۱۹  از رقابتهای گرندپری نتیجه کار اوست.مردانی در فینال رقابتهای مسکو برای پنجمین بار به دیدار «کیودون این» رفت و نتیجه را واگذار کرد و به نشان نقره دست یافت.مردانی تنها با کسب مدال طلا موفق می شد تا سهمیه المپیک را کسب کند که متاسفانه در این مورد ناکام ماند.سجاد برای پنجمین بار مقابل کیودون این شکست خورد.

کلام آخر

به گواهی تمامی کارشناسان،ملی پوشان تکواندو از نظر آمادگی جسمانی و سطح تکنیکی در مسکو در سطحی بسیار بالا حاضر شده بودند.اما آنها با عدم توانایی مدیریت بازی ها در ثانیه های پایانی مبارزات را واگذار کردند.به نظر می رسد باید از لحاظ روانی آنها را ارتقا داد.همچنین نیاز است تا با آنالیز روش کار حریفان،روش تمرین را تغییر داده و راه پیروزی را بگشایند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
21 − 20 =


اخبار

سینما و هنر

جهان