جوانا لاملی – شگفت زده شدن بازیگر معروف هالیود از سفر به ایران

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۷-۰۷

جوانا لاملی و جزییات سفرش به تهران

جوانا لاملی: این بازیگر مشهور هالیوودی  مستندی ساخته است تحت عنوان “جاده ابریشم” که در آن تجربیات سفر به هشت کشور جهان را به تصویر می کشد. او در نهایت کشور ایران را، به عنوان بهترین و دوست داشتنی‌ ترین کشور جاده‌ ی ابریشم، به جهانیان معرفی کند. وی گفت: ما در اخبار جهان همواره به مشکلات و مسائل روز می پردازیم اما نمیدانستیم که کشوری مثل ایران با چنین طبیعت و فضایی وجود دارد.وی رشته کوه البرز را همچون تابلوی نقاشی معرفی می کند. جوانا لاملی در مصاحبه اش می گوید: همه چیز تهران مرا هیجان زده می کند. حس می کنم بیشتر از این نمی شود حال و هوای جاده ابریشم چهارصد سال یا پانصد سال پیش را حس کرد. اینجا تجار ابریشم از چین، تجار ادویه از هند و تجار قالی و نقره آلات از ایران را می توان دید.

 

هیجانزده شدن جوانا لاملی از بازار تهران

جوانا لاملی افزود: من هرچه در بازار می دیدم دوست داشتم بخرم . ولی نمی توانستم همه را بیاورم چون پرواز داشتم . به مغازه ای رفتیم . صاحب مغازه به ما گفت: ” بیاین داخل بشینین … لازم نیست چیزی بخرین. بشینید خنک شید…”.  ولی این بهترین روش برای ترغیب من به خرید کردن بود.

 

سفر جوانا لاملی به شیراز و کرمانشاه و یزد

وی افزود: من خیلی ذوق زده هستم که به شیراز آمدم. پدرم چیزی نمانده بود که در شیراز به دنیا بیاید. وی می گوید سفر بعدی ما به کرمانشاه و یزد بود . طبیعت آنجا خیلی معرکه بود. مقبره کورش اوج سلیقه است. وی افزود: من با آنکه گیاهخوارم اما در ایران بهترین غذاهای گیاهی را خوردم. غذاهایی که با بادمجان و حبوبات درست شده بسیار عالی بودند. همیشه سالاد در کنار غذاهای ایرانی بود. انگار همه غذاها را برای گیاهخوارها درست می کردند. با خودم میگفتم : خدایا آیا این کشور گیاهخوارهاست ؟… خوردن آن نوشیدنی های غیرالکلی هم در ایران خیلی لذت بخش بود. ایران کشور فوق العاده ای است…

ایران بهترین کشور از دیدگاه این بازیگر گردشگر

جوانا لاملی افزود: از میان این هشت کشور واقعا ایران بهتری کشوری بود که به آن سفر کردم .

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
1 + 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان