شیرشاه۲ – ساخت قسمت دوم لایواکشن شیرشاه۲

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۱۲
ساخت قسمت دوم لایواکشن شیرشاه2

لایو اکشن جدید دیزنی

طبق گزارشات واصله شرکت دیزنی ساخت  لایو اکشن شیرشاه۲ را در دستور کار خود قرار داده است. کارگردانی این فیلم سینمایی به کارگردان برنده اسکار بری جنکینز سپرده شده است. این کارگردان با فیلم مهتاب جایزه اسکار سال ۲۰۱۷ را به خانه برده است. جنکینز همچنین سال بعد از آن برای فیلم اگر خیابان بیل می‌توانست صحبت کند نامزد بهترین فیلمنامه این رویداد شد. به تازگی فیلمبرداری پروژه جدید او که یک سریال کوتاه به نام ریل‌های زیرزمینی است به پایان رسیده است.

ساخت قسمت دوم لایواکشن شیرشاه2

ساخت قسمت دوم لایواکشن شیرشاه۲

شیرشاه۲

سال گذشته لایو اکشن شیرشاه۱ که بازسازی انیمیشن قدیمی کمپانی دیزنی در سال ۱۹۹۴ بود روی پرده سینماها رفت. شیرشاه۲ قرار است دنباله ای برای این فیلم موفق باشد. قسمت اول این مجموعه در سال ۲۰۱۹ میلادی از منتقدان زیادی نقد منفی دریافت کرد اما در گیشه بسیار موفق بود. فروش این فیلم در گیشه جهانی بیش از ۱.۵ میلیارد دلار بود.

با توجه به شرایط فعلی جهان و درگیری با ویروس کرونا هنوز تاریخی قطعی برای اکران قسمت دوم این لایو اکشن تعیین نشده است. همچنین برنامه شلوغ کاری جنکینز و جلوه‌های ویژه و پروداکشن سنگین این فیلم هم دلایل دیگری هستند که تاریخ اکران را در هاله ای از ابهام نگاه داشته اند.

گفته می‌شود این فیلم جدید به صورت پیش در آمد خواهد بود و بر سال‌های آغازین موفاسا تمرکز دارد که در فیلم قبلی شاهد مرگ او بودیم.

در سال های گذشته کمپانی دیزنی تعدای از پرطرفدارترین انیمیشن های کلاسیک خود را بازسازی کرده است. از آن جمله می توان به فیلم های دیو و دلبر، علاءالدین، مولان و دامبو را نام برد. موفقیت تجاری فیلم علاءالدین هم باعث شده دیزنی برای ساخت قسمت دوم این فیلم هم برنامه ریزی نماید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
18 − 5 =


اخبار

سینما و هنر

جهان