شیطان کوه – منطقه ای شاه نشین در شهر لاهیجان

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۱۱-۲۳

شیطان کوه جاذبه ای در لاهیجان

شیطان کوه ، منطقه ای شاه نشین در شهر لاهیجان واقع در استان گیلان است.

در این منطقه ، برکه ای به عرض ۲۰۰ متر و عرض ۷۰ متر وجود دارد که در میان آن دریاچه ای مصنوعی واقع شده است. جزیره‌ای در میان دریاچه وجود دارد که عمارت زیبا و کوچکی در آن دیده می شود. این دریاچه محل تامین آب آبشاری مصنوعی است که از میان شیطان کوه گذر می کند.

این کوه زیبا در امتداد رشته کوه البرز قرار گرفته است و از پایین تا بالای کوه منظره ای سرسبز را مشاهده می کنید. زمانی که به این منطقه سفر کردید و به شیطان کوه قدم گذاشتید از مسیری پلکانی که با درختان انار و گردو آراسته شده گذر می کنید تا به بام لاهیجان برسید.

شیطان کوه - منطقه ای شاه نشین در شهر لاهیجان

شیطان کوه – منطقه ای شاه نشین در شهر لاهیجان

نام گذاری این منطقه

این منطقه در گذشته به نام  شاه نشین معروف بوده است ولی امروز به نام شیطان کوه در بین ایرانیان معروف شده است.

به گفته اهالی منطقه نام گذاری شیطان کوه ربطی به خرافات ندارد و به این  علت که وقتی از بالا به پایین نگاه می کنید احساس می کنید به راحتی می توان با دویدن به دامنه رسید این نام روی این کوه گذاشته شده است ، اما نتیجه ای جز سقوط نخواهد داشت. (طبق باور های قدیمی ، شیطان چشم انسان را کور می کند و او را گول میزند)

بهترین زمان سفر به این کوه ، فصل های بهار و تابستان و نیمه‌ی اول پاییز است.

بهترین تفریحات ، قدم زدن در طبیعت و کوه پیمایی تا بام سبز لاهیجان ، تماشای لاهیجان زیبا از بالای کوه و پیک نیک همراه با خانواده است.

بام سبز لاهیجان

در بالای مسیر شیطان کوه بام سبز لاهیجان قرار گرفته است. می توانید این مسیر را تا بام سبز لاهیجان ، با خودرو و هم پیاده طی کنید. با رفتن به این بام می توانید شهر لاهیجان را نظاره کنید. آپارتمان ها و خانه های ویلایی و از همه مهم تر گنبد طلایی با دو گلدسته نورانی امامزاده آقا سید حسین (ع) که به طرز دقیقی در وسط شهر قرار گرفته است قابل مشاهده هستند.

سفر به استان گیلان و شهر لاهیجان به شما توصیه می شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
16 + 29 =


اخبار

سینما و هنر

جهان