• صفحه اصلی
  • >
  • خودرو
  • >
  • سقوط قیمت بنزین – کاهش قیمت بنزین آمریکا به زیر ۲ دلار در ۴ سال اخیر

سقوط قیمت بنزین – کاهش قیمت بنزین آمریکا به زیر ۲ دلار در ۴ سال اخیر

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۱۴

قیمت بنزین آمریکا در شرایط بحرانی شیوع کرونا ویروس

سقوط قیمت بنزین در آمریکا برای اولین بار در ۴ سال اخیر رخ داده است. قیمت بنزین آمریکا در این کشور به زیر ۲ دلار رسیده است. سقوط قیمت بنزین در حالی اتفاق می‌افتد که با تشدید اپیدمی ویروس کرونا و توقف مسافرت و فعالیت‌های تجاری در سراسر جهان، تقاضای نفت به شدت کاهش یافته است. قیمت میانگین در هر گالن بنزین در آمریکا به ۱.۹۹ دلار رسیده است که ۱۸.۴ درصد یا ۴۵ سنت از ماه گذشته پایین‌تر بوده و ۷۰ سنت یا ۲۵.۸ درصد از ماه مشابه سال قبل ارزان‌تر شده است.

اعلامیه بزرگترین اتحادیه خودروداران آمریکا

کاهش قیمت بنزین آمریکا به زیر ۲ دلار

شیوع ویروس کرونا، بازارهای جهان را دستخوش تحول کرده است. مصرف کنندگان آمریکایی با سقوط قیمت بنزین می‌توانند در پمب بنزین ها آسوده خاطر باشند. بزرگترین اتحادیه خودروداران آمریکا( ای‌ای‌ای) اعلام کرد: «برای اولین بار در ۴ سال اخیر قیمت هر گالن بنزین به زیر ۲ دلار سقوط کرده است.»

قیمت‌ نفت از جهات دیگر هم تحت فشار قرار گرفته است. اعضای اوپک، به ویژه عربستان سعودی  قرار است در ماه آوریل تولید خود را افزایش دهند که این باعث اشباع شدن بازارهای نفت خواهد شد.

سقوط شاخص‌های سهام آمریکا

شاخص‌های سهام آمریکا در این دوره با نوسانات شدید و بی‌سابقه‌ای همراه بودند. در پایان معاملات دو روز گذشته سهام وال‌استریت هم سقوط کرد تا پرنوسان‌ترین دوره تاریخ معاملات خود را تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا به ثبت برسانند.

میانگین صنعتی داوجونز ۴۱۰.۳۲ واحد یا ۱.۸ درصد سقوط کرد تا در ۲۱۹۱۷.۱۶ واحد بسته شود.اس‌اندپی ۵۰۰ هم ۱.۶ درصد سقوط کرد و به ۲۵۸۴.۵۹ واحد رسید. کامپوزیت نزدک نیز، نزدیک به ۱ درصد سقوط کرد تا به ۷۷۰۰.۱۰ واحد بازگردد. چنانچه شاخص داوجونز معاملات امروز را با ۱۵۲ واحد رشد آغاز کرده بود.

از این رو داوجونز و اس‌اندپی بدترین عملکرد ۳ ماهه تاریخ خود را به ثبت رساندند و به ترتیب ۲۳.۲ و ۲۰ درصد سقوط کردند. این دو شاخص سقوط ماهانه سنگینی را هم به ثبت رساندند؛ داوجونز ۱۳.۷ درصد و اس‌اندپی ۱۲.۵ درصد از ارزش خود را از دست دادند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 + 28 =


اخبار

سینما و هنر

جهان