جک ما – اهدای یک‌میلیون ماسک به ایران

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۱۷

اهدائی جک ما به ایران

جک ما، میلیاردر چینی و از سرمایه‌گذاران اصلی شرکت علی‌بابا اعلام کرده است که یک‌میلیون ماسک برای ارسال به ایران آماده کرده است. طبق گزارش‌های انجام شده، جک ما در ویبوی خود به زبان چینی با انتشار تصویر چند کودک که به دلیل ابتلا به کرونا بستری شده‌اند نوشته است بین ما و ایران هزاران مایل فاصله است اما این فاصله باعث دوری دو ملت از یکدیگر نشده است.

جک ما – اهدای یک‌میلیون ماسک به ایران

کارآفرین، صنعت‌گر و مدیر ارشد اجرایی چینی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در ایران آورده است: « در روزهای اخیر، ما تلاش های بسیاری را برای جمع آوری یک میلیون ماسک انجام داده ایم اگرچه فاصله بسیار دور است و حمل و نقل پر دردسر است اما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا هرچه سریعتر آنها را به تهران بفرستیم».

 اوضاع اپیدمی در ایران جدی است

سرمایه‌گذاران اصلی شرکت علی‌بابا ضمن اهدای ماسک به ایران،  اظهار امیدواری کرد این ماسک ها بتوانند نیاز فوری ایران را کاهش دهند از کودکان محافظت کنند و هرچه سریع تر به همه گیری کرونا پایان دهند و مانع فراگیری بیشتر کرونا در جهان شوند. وی در ادامه بیانات خویش افزود: «اخیراً اوضاع اپیدمی در ایران جدی تر شده است و ایران با کمبود ماکس و تجهیزات پزشکی مواجه است»

جک ما در ماه اوت ۲۰۱۸ با دارایی خالص ۳۸٫۶ میلیارد دلار در فهرست ثروتمندترین افراد چین قرار گرفت. وی هم‌اکنون در رتبه ۲۰ از فهرست ثروتمندترین افراد جهان مجله فوربز قرار دارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
21 − 18 =


اخبار

سینما و هنر

جهان