صابر ابر بازیگر سینما – نامه به ترامپ در خصوص شهادت سردار سلیمانی

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۱۰-۱۷

صابر ابر در واکنش به شهادت سردار سلیمانی

صابر ابر بازیگر سینما  و کارگردان تئاتر و سینمای کشورمان در واکنش به شهادت سردار سپاه حاج قاسم سلیمانی در صفحه ی اینستاگرام خود متنی را منتشر کرد و در این متن ترامپ را مخاطب قرار داد و به تحقیر وی پرداخت.

متن نامه ی صابر ابر به دونالد ترامپ

صابر ابر بازیگر سینما در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «آقای ترامپ من از پایتخت ایران با شما حرف می‌ زنم. از تهران. از کشوری که جنگ را دیده، چشیده! مادرهایی دارد که منتظر و داغ‌ دار از رفتن‌ ها و برنگشتن‌ های فرزندانشان، اشک را شیشه کرده اند. از جایی که واقعیتش از تصویری که شما برای جهان می‌ سازید و ساخته‌ اید، فرسنگ‌ ها فاصله دارد. ما مردمی هستیم که اگر از طرف همه نگویم؛ اما اکثریت ما به صلح با جهان خوشحال اند. آقای ترامپ من و ما از خیلی چیزها ناراضی هستیم و اختلاف خودمان بین خودمان حل‌ شدنی‌ است. کمی دیر یا زود! اما اصلاً لازم نیست شما دلیل خشونت خودتان را حمایت از ما بدانید….».

وی در ادامه نوشت

«…اعتراض من در مسیر خودش و برای بهبود داشتن‌ های شخصی‌ ام در این میدان پا برجاست، نیازی به دست شما نیست. شما کارهای بزرگتری دارید! اگر عقل به شما راه را نشان دهد. چند روز پیش در پیغامی خبر از ۵۲ بمب دادید، که قرار است بر سر ما ببارد! و امروز تکرارش کردید. کاش یک هزارم ثروت شما را داشتم تا جهان را آباد کنم. کاش اگر به فکر انسانیت و قطع خشونت در جهان هستیم راهش را پیدا کنیم.نه با خشونت علیه خشونت!قای ترامپ، گردنتان را بچرخانید و استرالیا را ببینید، گونه‌ ای از حیوانات منطقه‌ ای دارند به دقیقه از بین می‌ روند. آقای ترامپ، کاش می‌شد برای امثال شما توضیح داد که این جهان به صلح و یکپارچگی نیاز دارد! نه فخر از داشتنِ بمب‌ های گران. دو تریلیون دلار!…»

آقای ترامپ تو چقدر بی چیزی!

صابر ابر در ادامه به تحقیر ترامپ پرداخت و نوشت: «آقای ترامپ تو چقدر بی‌ چیزی! چقدر حقیر و افسرده‌ ای! تو از نشنیدن جواب سلام غمگینی! کاش یک هزارم جای تو را داشتم، مهمانی می‌ دادم برای صلح در جهان! در کودکی به تو چه گذشته که این‌ همه خشم را با خود از امروز به فردا حمل می‌ کنی؟! آقای ترامپ به جای پیغام‌های پی‌ در پی، از اموالت برای خاموش کردن آتشی در جهان استفاده کن تا روشن کردن آتشی دیگر… برایت آرزوی آرامش دارم، چون نبودنت دستِ من نیست.»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
12 + 29 =


اخبار

سینما و هنر

جهان