صادرات سیب ایران – رفع موانع صادرات سیب ایران به بازارهای جهانی

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۱۵
صادرات سیب ایران - لزوم رفع موانع صادرات سیب ایران به بازارهای جهانی

میزان تولید و صادرات سیب در کشور

با توجه به میزان بالای تولید سیب در کشور در سال جاری  مقرر گردید امکان صادرات سیب به بازراهای جهانی فراهم شود.  معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت:با توجه به اینکه امسال میزان تولید سیب در کشور خوب بوده باید موانع صادرات این محصول کشاورزی برداشته شود.

 محمدمهدی برومندی در نشستی با رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی بر پیگیری وزارت جهاد کشاورزی برای رفع موانع صادراتی و تسهیل و تسریع در روند صادرات سیب در سال جاری تاکید و اظهار کرد: کشورهای عمده صادرکننده سیب به ترتیب چین، لهستان، ایتالیا، آمریکا و شیلی هستند و ایران در زمینه صادرات سیب درختی در جایگاه ششم دنیا قرار دارد.
وی افزود: میزان تولید سیب در کشور از سه میلیون تن به بیش از چهار میلیون و ۱۲۰ هزار تن رسیده است و بر این اساس باید به صادرات آن توجه ویژه داشته باشیم.

موانع صادراتی سیب ایران

برومندی با اشاره به اینکه عدم صادرات به موقع سیب موجب از بین رفتن بازارهای خارجی این محصول باغبانی خواهد شد، گفت: باید مشکلات این حوزه از جمله پیمان سپاری ارزی، افزایش هزینه حمل ونقل و در نتیجه بالا رفتن هزینه صادرات و رکود در این بخش مورد توجه قرار گرفته و مشکلات متعدد گمرکی و مرزی، ایجاد زیرساخت های لازم برای صادرات و کمبود تسهیلات سرمایه در گردش صادرکنندگان نیز باید جدی گرفته شود.

صادرات سیب ایران - لزوم رفع موانع صادرات سیب ایران به بازارهای جهانی

صادرات سیب ایران – لزوم رفع موانع صادرات سیب ایران به بازارهای جهانی

برومندی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین مشکلات صادرات ایران، بسته بندی نامناسب و عدم برندسازی محصولات است، گفت: وضع استانداردهای مناسب برای حفظ بازارهای هدف صادراتی بسیار اهمیت دارد.

وی با ابراز امیدواری درباره صادرات محصول سیب، گفت: با کمک سایر بخش های دولت، بازرگانان و صادرکنندگان این محصول می توانیم موانع صادراتی را از پیش رو برداریم و شاهد جهشی در صادرات این محصول باشیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 + 17 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0