• صفحه اصلی
  • >
  • خودرو
  • >
  • صدور کارت سوخت – کارت سوخت حداکثر تا سه ماه آینده صادر می شود‌

صدور کارت سوخت – کارت سوخت حداکثر تا سه ماه آینده صادر می شود‌

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۱۱

صدور تمام کارت سوخت‌های ثبت نامی

کارت سوخت اجباری و سهمیه سوخت ماهیانه بعد از ماه ها تعیین تکلیف شد از این رو  باید از کارت سوخت شخصی در پمپ بنزین‌ها‌ استفاده شود و با صدور تمام کارت سوخت های ثبت نامی، استفاده از کارت سوخت جایگاه ها نیز ممنوع می شود. فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: «حداکثر زمان انتظار برای صدور کارت سوخت ۳ ماه است و اگر کسی پس از سه ماه کارت‌سوخت به دستش نرسید، باید مراتب را از درگاه اینترنتی epolice.ir و با وارد کردن شماره پلاک خودرو، پیگیری کند». کاهی درباره آخرین وضعیت صدور کارت‌های سوخت گفت: «درخواست‌های ماه اردیبهشت بطور کامل صادر شده است و هم اکنون در حال صدور درخواست‌های ماه خرداد هستیم.»

تاخیر ۶ ماهه صدور کارت سوخت المثنی

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با رد برخی ادعا مبنی بر تاخیر ۶ ماهه صدور المثنی، گفت: «حداکثر زمان انتظار برای صدور کارت‌سوخت ۳ ماه است و اگر کسی پس از سه ماه به دستش نرسید، باید مراتب را از درگاه اینترنتی epolice.ir و با وارد کردن شماره پلاک خودرو، پیگیری کند.» کاهی افزود: «ممکن است یکی از دلایل تاخیر در ارسال، حضور نداشتن متقاضی در آدرس قید شده به هنگام مراجعه مامور پست باشد، بنابراین متقاضیان می‌توانند با استعلام در سامانه پلیس، از محل نگهداری در مراکز پست مطلع شوند و برای دریافت آن اقدام کنند.».

کارت سوخت حداکثر تا سه ماه آینده صادر می شود‌

محدودیت سوختگیری

سهمیه کارت‌سوخت جایگاه‌داران به حالت سابق یعنی ۶۰ لیتر در هر بار سوخت‌گیری بازگشته و محدودیت ۲۰ لیتر  جایگاه‌داران برداشته شده است. هم اکنون بنزین با کارت سوخت جایگاه‌داران برای کسانی که کارت‌سوخت ندارند، هر لیتر ۳۰۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود. به گفته مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، تاکنون دو برابر تعداد خودروهای کشور صادر شده، باز هم ۴۰۰ هزار نفر در یک ماه اخیر، تقاضای صدور کارت سوخت المثنی کرده‌اند.

وی افزود: «در حال حاضر ۱۶ درصد مردم از کارت سوخت خود برای سوختگیری استفاده می‌کنند که این رقم چندان خوشایند نیست و کاهش سهمیه جایگاه داران به ۲۰ لیتر به ازای هر بار سوخت گیری برای ترغیب مردم به استفاده از کارت سوخت شخصی است.». به گفته وی؛ درخواست روزانه برای دریافت المثنی به صورت روزانه انجام می‌شود. رضایی بیان کرد: «متقاضیانی که کارت‌ آنها در باجه معطله پست قرار گرفته است، می‌توانند از طریق سایت پست از محل پستی خود با خبر شوند، اما نیازی به حضور در باجه نیست و می‌توانند از طریق شعبه نزدیک به محل زندگی خود درخواست ارسال به درب منزل را داشته باشند.»

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
4 + 5 =


اخبار

سینما و هنر

جهان