ضدعفونی آجیل – نحوه ضدعفونی کردن آجیل و خوراکی های شب یلدا

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۲۶
ضدعفونی آجیل - نحوه ضدعفونی کردن آجیل و خوراکی های شب یلدا

توصیه های بهداشتی بلندترین شب سال

شب یلدا در راه است و پای ثابت خوراکی های این شب، آجیل و خشکبار است. با توجه به شیوع کرونا، ضدعفونی کردن آجیل و خشکبار و خوراکی های ویژه این شب از نکات مهمی است که حتما باید به آن توجه شود.

یلدا از مهم ترین جشن های ما ایرانیان است. حالا چه مهمان داشته باشیم چه نداشته باشیم، چه مهمان باشیم و چه نباشیم. امسال به دلیل شیوع کرونا اکیدا توصیه می شود که در این شب در خانه خود بمانیم و از دورهمی های خانوادگی و دوستانه اکیدا بپرهیزیم. بنابراین حالا که قرار است در نخستین گام برای حفظ سلامت خود و خانواده امان در خانه بمانیم، در گام دوم باید خوراکی های این شب را ضدعفونی و سالم سازی کنیم.

ضدعفونی آجیل - نحوه ضدعفونی کردن آجیل و خوراکی های شب یلدا

ضدعفونی آجیل – نحوه ضدعفونی کردن آجیل و خوراکی های شب یلدا

ضدعفونی کردن آجیل و خوراکی های شب یلدا

برای حفظ سلامت خود و عزیزانتان توصیه می شود از این روش ها استفاده کرده و از انتقال ویروس کرونا و بیمار شدن اعضای خانواده جلوگیری نمایید.

خوراکی ها را به صورت باز و فله ای به ویژه از دستفروش ها خریداری نکنید. تا حد امکان از آجیل ها و خشکیا بسته بندی شده و بهداشتی خریداری نمایید. پیش از استفاده حتما تمامی بساه ها را به خوبی ضدعفونی نمایید. توصیه می شود آجیل ها را در فر و در دمای ۴۰ درجه سانتیگراد قرار دهید تا ویروس های احتمالی از بین بروند. وادی که امکان شست و شو دارند را حتما بشویید. شیرینی خشک را در فر، ماکروفر، تستر یا در قابلمه ای روی اجاق گاز حتما گرم کنید. پیش از استفاده آجیل ها را ۴۸ ساعت بیرون بگذارید. تا جاییکه امکان دارید از تهیه شیرین تر در این ایام بپرهیزید.

امیدواریم شب یلدای خوبی در کنار اعضای خود سپری نمایید. همچنین درخواست عاجزانه داریم تا توصیه های بهداشتی و دستورالعمل ها را جدی گرفته و رعایت کنید تا بتوانیم سال آینده بدون محدودیت یلدای دیگری را در کنار عزیزانمان جشن بگیریم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 − 20 =


اخبار

سینما و هنر

جهان