• صفحه اصلی
  • >
  • خودرو
  • >
  • گيربكس شش سرعته اتومات – رونمایی از گيربكس۶ سرعته دستي و اتومات ایرانی

گيربكس شش سرعته اتومات – رونمایی از گيربكس۶ سرعته دستي و اتومات ایرانی

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۲۴

توليد نخستين گيربكس شش سرعته دستي و اتوماتيک

گيربكس شش سرعته دستي و اتوماتيک ساخت ایران مورد رونمایی قرار گرفت. تولیدگيربكس شش سرعته دستي و اتوماتيک با تكيه بر دانش فني ايراني و بدون همكاري شرکت های غیرایرانی در مراسمي با حضور علي آقامحمدي عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام، صادقي نياركي سرپرست معاونت صنايع وزارت صمت و مدير عامل ايران خودرو رونمايي شد.

ضرورت‌های تولید گيربكس ۶ سرعته اتومات

رونمایی از گيربكس۶ سرعته دستي و اتوماتيك

با توجه به الزامات قانوني جديد، نياز بازار و روند تكنولوژي در گيربكس‌هاي جديد‌، طراحي و ساخت گيربكس اتوماتيك و بومي‌سازي آنها ضروري است. از این رو در نخستیم مرحله، طراحي گيربكس دستي شش  دنده با هدف راحتي راننده و كاهش مصرف سوخت در دستور كار ایران‌خودرو قرار گرفت.

توليد  این گيربكس با ۹۵ درصد ساخت داخل از نيمه دوم سال ۹۹ آغاز خواهد شد و مقرر شده در اين سال ۱۰ هزار دستگاه از این گيربکس توليد شود.

مزیت های گیربکس دستي شش دنده

در مورد مزيت‌هاي مهم گيربكس دستي شش دنده میتوان به ايجاد توان‌مندي در طراحي و ساخت داخل انواع گيربكس، بهبود قابليت رانندگي، ارتقاء‌كيفيت، بهبود تعويض دنده، افزايش رضايت‌مندي مشتريان و كاهش هزينه‌هاي خدمات پس از فروش اشاره داشت.

تجهيز محصولات ايران خودرو به گيربكس شش دنده، نسبت به گيربكس‌هاي پنج دنده فعلي، دست کم ۲٫۵ درصد كاهش مصرف سوخت را موجب می‌شود.

روندتولیدی گيربكس شش سرعته دنده اتوماتيك  AMT با ۶۰درصد ساخت داخل در سه ماه پاياني سال آينده آغاز خواهد شد و در سال ۹۹ مقرر گردیده هزار دستگاه از اين نوع گيربكس توليد شود كه اين ميزان در سال‌هاي آتي به  ۳۰تا ۵۰هزار دستگاه افزايش خواهد يافت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
3 + 21 =


اخبار

سینما و هنر

جهان