طاعون – اثر برجسته آلبر کامو که این روزها پرفروش شده است

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۰۶

اثر درخشان آلبر کامو 

طاعون .  اوایل دهه چهل میلادی یک بیماری شهر اوران الجزایر را فرا می گیرد. این بلای همه گیر اوضاع شهر را از وضعیت عادی خارج می کند. بیماری و مرگ شهر را احاطه می کند. این شروع  گسترش طاعون در این شهر است. نویسنده در کتاب وقایع روزمره ساکنان شهر را در دوران شیوع بیماری روایت کرده است. این کتاب در سال ۱۹۴۷ منتشر شد و پس از انتشار تبدیل به یکی از پرفروش ترین کتاب ها شد.

کتاب اثری به یاد ماندنی از آلبر کاموی فرانسوی است. از این کتاب به عنوان شاهکار ادبیات فرانسه و همچنین یکی از برجسته ترین آثار ادبی جهان نام برده می شود.

طاعون - اثر برجسته آلبر کامو که این روزها پرفروش شده است

طاعون – اثر برجسته آلبر کامو که این روزها پرفروش شده است

طاعون کتابی که این روزها پرفروش شده است

احتمالا شما هم با شنیدن خط اصلی داستان به یاد وضع کنونی جهان افتاده اید. باید بگوییم در این مورد به هیچ عنوان تنها نیستید. موسسه ادیستات که آمار فروش کتاب ها را ارائه می کند؛ طی گزارشی اعلام کرده از زمان شیوع ویروس کرونا فروش این کتاب در فرانسه به طرز چشمگیری افزایش داشته است.  تنها در هشت هفته ابتدایی سال ۲۰۲۰، تعداد هزار و هشتصد نسخه از کتاب طاعون به فروش رسیده است. در حالی که در مدت مشابه سال گذشته، که جهان در سلامت و آرامش بود و کرونا همه جهان را به قرنطینه وادار نکرده بود؛ فروش این کتاب به زحمت به ۴۰۰ نسخه می رسید.

فروش بالا در تمام جهان

البته میزان فروش این کتاب تنها در کشور فرانسه افزایش نداشته است. ایتالیایی ها هم سه برابر بیشتر طاعون خریداری کرده اند. این کتاب روی سایت آمازون ایتالیا رتبه اول فروش را کسب کرده است. نکته جالب این است که وقایع روز باعث فروش کتاب های قدیمی می شوند. مثلا سال گذشته پس از آتش گرفتن کلیسای نوتردام، فروش رمان گوژپشت نوتردام اثر ویکتور هوگو به شدت افزایش یافته بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 − 25 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0