طوفان آیوتا – وقوع طوفان سهمگین در نیکاراگوئه

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۲۷

وقوع طوفان در نیکاراگوئه

طوفان آیوتا (Iota) با سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت در نیکاراگوئه به وقوع پیوست این درحالی است که هنوز سخن از تب و تاب طوفان اتا در جریان بود. طوفان اتا هفته گذشته دره سن پدرو سولا را به شدت درنوردید و بارش باران‌های سیل آسا باعث جاری شدن سیل ویرانگر و رانش زمین شد.

مرکز ملی طوفان (NHC) اعلام کرد: طوفان مهیب آیوتا با سرعتی حدود ۲۵۰ کیلومتر سواحل نیکاراگوئه را درنوردید. این طوفان در ساعت ۲۲:۴۰ به وقت محلی روز گذشته شهر Haulover را درنوردید. اوایل این ماه نیز طوفان اتا (Eta) این منطقه را درنوردید و حداقل ۲۰۰ کشته و تعدادی ناپدید برجا گذاشت.

در هندوراس به مردم دستور دادند تا خانه های خود را تخلیه کنند و تا یکشنبه شب ۶۳ هزار و ۵۰۰ نفر در ۳۷۹ پناهگاه در مناطق شمالی این کشور اسکان داده شدند و کل کشور در وضعیت آماده باش است. مقامات نیکاراگوئه اعلام کردند: تا اواخر روز یکشنبه حدود ۱۵۰۰ نفر که نیمی از آنان کودک بوده‌اند در مناطق شمال شرق تخلیه شدند و همچنان ۸۳ هزار نفر از ساکنان این منطقه در معرض خطر هستند. این، دومین طوفان طی دو هفته اخیر در آمریکای مرکزی است. طوفان اتا ”Eta“ بیش از ۲۰۰ نفر را به کام مرگ کشاند.

طوفان آیوتا مسیر طوفان اتا را دنبال می‌کند

بر اساس اعلام مرکز نظارت بر طوفان‌های آمریکای مرکزی، آیوتا در واقع همان مسیر طوفان اتا را دنبال می‌کند و پیش از رسیدن به سواحل کارائیب در شمال نیکاراگوئه ممکن است به طوفان درجه دو یا سه بر اساس مقیاس پنجگانه تبدیل شود.

طوفان آیوتا – وقوع طوفان سهمگین در نیکاراگوئه

باران‌های سیل آسا و طوفان اتا گواتمالا را به شدت تحت تأثیر قرار داده است  و بیش از ۱۵۰ کشته و ناپدید برجا گذاشت. طوفان اتا پیش از آنکه به گواتمالا برسد، نیکاراگوئه را درنوردید. طوفان اتا در نیکاراگوئه درجه چهار ارزیابی شده است.
جولیسا مرکادو، سخنگوی بخش حفاظت مدنی هندوراس تاکید کرد هندوراس در وضعیت هشدار قرمز قرار دارد که مستلزم مداخله پلیس و ارتش به منظور تخلیه اجباری ساکنان است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 − 5 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0