عارضه جدید – ناشنوایی عارضه جدید ویروس کووید ۱۹

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۰۵

نتایج جدیدترین تحقیقات

نتایج تحقیقات جدید دانشمندان دانشگاه جانز هاپکینز پرده از عارضه جدید ویروس کووید ۱۹ برداشته است. این تحقیقات ثابت کرده است ناشنوایی از علائم جدیدی است که از این ویروس کشف شده است. از زمان بروز این ویروس تا امروز علائم گوناکونی از آن شناسایی شده است. رایج ترین این علائم تب، سرفه، از دست دادن حس بویایی و چشایی و بدن درد است.

عارضه جدید - ناشنوایی عارضه جدید ویروس کووید 19

عارضه جدید – ناشنوایی عارضه جدید ویروس کووید ۱۹

ناشنوایی عارضه جدید ویروس کووید ۱۹

طبق مطالعات و بررسی های اخیر دانشمندان ثابت شده است این ویروس که تمام جهان را درگیر نموده است، نه تنها بینی و گلو بلکه گوش را هم درگیر می نماید. در واقع استخوان ماستوئیدی جمجمه محلی است که ویروس کووید ۱۹ آن را هدف قرار داده و آلوده می نماید.

طی این بررسی، سه بیمار که بر اثر کرونا جان خود را از دست داده بودند مورد مطالعه قرار گرفته اند. یک زن ۸۰ و دو مرد ۶۰ ساله نمونه های این تحقیق بوده اند. طی این تحقیق اثر فعالیت ویروس کرونا روی گوش میانی چپ و راست این افراد مشخص شد.

با اینکه تعداد نمونه های مورد بررسی در این تحقیقات بسیار اندک بوده است، اما نتایج محققین را قانع کرده است که یکی از نشانه های ابتلا به ویروس کرونا از دست دادن حس شنوایی است.

علائم شایع ویروس همه گیر

در مورد نتایج این تحقیق گفته شده محاصره استخوان ماستوئید و گوش میانی توسط این ویروس در افرادی که جان خود را از دست داده اند بررسی شده؛ اما این مورد می تواند در بیماران زنده نیز اتفاق بیفتد.

علائم رایج بیماری حاصل از ویروس کووید ۱۹ در حال حاضر تب، سرفه های شدید، از دست دادن حس بویایی و چشایی عنوان می شود. مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا اعلام کرده منظور از تب این است که دمای بدن تا حدی بالا برود که با پشت دست بتوان آن را احساس کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
16 + 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان