عاملین هک توییتر – دستگیری عاملین هک گسترده توییتر

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۱۲
عاملین هک توییتر - دستگیری عاملین هک گسترده توییتر

حملات گسترده به شبکه مجازی توسط نوجوانان

عاملین هک توییتر سه نفر نوجوان کم سن و سال بوده اند. یکی از این نوجوانان تنها هفده سال سن دارد. او در دادگاه برای انجام ۳۰ جرم متهم شناخته شده است. روزنامه یو اس ای تودی در گزارشی از این نوجوانان نوشت یکی از این افراد ۱۳۰ عدد از حساب های تویییتر را هک کرده و در واقع رهبر عملیات بوده است. این نوجوان اهل ایالت فلوریدای آمریکا است. طبق این گزارش این گروه چیزی بیش از ۱۰۰ هزار دلار بیت کوین به سرقت برده اند. چنین حمله گسترده ای بسیاری از کارشناسان فناوری را نگران کرده بود.

عاملین هک توییتر - دستگیری عاملین هک گسترده توییتر

عاملین هک توییتر – دستگیری عاملین هک گسترده توییتر

دستگیری عاملین هک توییتر

هرچند گراهام ایوان کلارک تنها ۱۷ سال دارد و یک نوجوان محسوب می شود؛ اما دادستان ایالتی طی بیانیه ای اظهار داشت این نوجوان مانند یه بزرگسال محاکمه خواهد شد. او با بیش از ۳۰ اتهام رو به رو است. همدستان او میسون شپارد ۱۹ ساله از انگلیس و اورلاندوی ۲۲ ساله هستند؛ که آنها هم باید در جلسات دادرسی حاضر شوند و به اتهاماتشان به صورت جدی رسیدگی گردد.

طبق شواهد، این سه نفر همدست دیگری نیز داشته اند. میسون و اورلاندو به فردی به نام کرک که ا هم هکر است برای فروش حساب های کاربری سرقت شده کمک نموده اند. هنوز هویت این فرد به صورت کامل فاش نشده، اما گفته شده او در تمپا توسط پلیس دستگیر شده است.

نفوذ به اکانت افراد مشهور

طی هک گسترده حساب های توییتر که مدتی قبل اتفاق افتاد و بسیار هم خبرساز شد، حساب کاربری افراد مشهور بسیاری هک شده بود. هکرها با استفاده از حساب های این افراد، توییت های جعلی نیز منتشر کرده بودند. در این توییت ها از مردم خواسته شده بود مبالغی را برای خرید بیت کوین به یک حساب واریز نمایند. هکرها این پیام ها را از حساب هایی مثل حساب باراک اوباما، ایلان ماسک، بیل گیتس و بسیاری دیگر ارسال نموده بودند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
2 + 22 =


اخبار

سینما و هنر

جهان