عذرخواهی روح الله زم از نظام جمهوری اسلامی – از بازداشت تا عذرخواهی

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۷-۲۳

بازداشت روح الله زم مدیر سایت خبری آمدنیوز

روح الله زم: سازمان اطلاعات سپاه طی عملیاتی با به کار گیری روش های اطلاعاتی موفق شد سرویس های بیگانه را شکار کرده و مدیر سایت معاند و ضد انقلاب “آمد نیوز” را به داخل کشور هدایت و بازداشت کند. روح الله زم در شهریور ۱۳۵۲ در تهران متولد شد. وی که از مخالفان و منتقدان نظام جمهوری اسلامی است سایت و کانال تلگرامی خبری و تحلیلی آمدنیوز را تاسیس کرد و به انتشار اسناد فساد حکومتی پرداخت و به خاطر این عمل به شهرت رسید. روح الله زم در سال ۱۳۸۸ دستگیر می شود و پس از آن از ایران می رود و با تاسیس سایت و کانال تلگرامی آمدنیوز فعالیت خود را در خارج از ایران ادامه می دهد. جالب است که روح الله زم فرزند محمدعلی زم از روحانیون حکومتی کشور می باشد.

 

دستگیری روح الله زم در فتنه ۸۸ و شکنجه شدن در اوین

روح الله زم منتقد محمود احمدی نژاد بود. وی در اعتراضات و فتنه سال ۱۳۸۸ توسط وزارت اطلاعات ایران دستگیر شد. وی طی نامه ای که به آیت الله خامنه ای نوشته بود در رابطه با شکنجه هایی که در اوین متحمل شده بود افشاگری کرد. وی در این نامه آیت الله خامنه ای را با محمدرضا شاه پهلوی مقایسه کرده است. بخشی از متن نامه از این قرار است:

 

“اطمینان کافی دارم شما نیز به مانند شاه سابق ایران، صدای ملت را زمانی خواهید شنید که دیر شده‌است. اما یک فرق اساسی میان شاه فقید و شاه فعلی ایران وجود دارد. او برای آرام نمودن خشم مردم و جلوگیری از کشتار مردم از ایران خارج شد و آینده سیاسی خود را به دست سرنوشت و ملت ایران سپرد، اما شما قصد واگذاری حکومت و سپردن سرنوشت به دست ملت ایران را ندارید.”.

 

عذرخواهی از مجموعه نظام جمهوری اسلامی

متن عدرخواهی وی از این قرار است: ” … از اتفاقاتی که در سه چهار سال اخیر افتاده پشیمان هستم. در بحث رسانه ها که مصاحبه داشتم هم پشیمانم. و در بحث اعتماد دولت ها … مشخصا اعتماد به دولت فرانسه کار اشتباهی بود. یک مقطعی قبول کردند که از من محافظت بکنند. بازداشت شدم. فکر نمی کردم بازداشت بشم. مجموعا اعتماد به دولتها اعتماد صحیحی نیست. مخصوصا دولت هایی که نشان می دهند با جمهوری اسلامی رابطه خوبی ندارند. مثل دولت آمریکا مثل دولت اسراییل مثل عربستان مثل ترکیه … بابت این اتفاقاتی که افتاده باید یک عذرخواهی به مجموعه نظام به نوعی انجام بدم. …

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 − 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان