عذرخواهی نامجو – واکنش گسترده به عذرخواهی محسن نامجو

  • توسط الهام امامی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۲۹
عذرخواهی نامجو - واکنش گسترده به عذرخواهی محسن نامجو

اتهام آزار جنسی

چندی قبل اتهاماتی علیه محسن نامجو در مورد آزار جنسی مطرح شد. سپس ویدئوی عذرخواهی نامجو منتشر شد که او از رفتار و گفتار اشتباه یا آزار دهنده خود در قبال زنان عذرخواهی کرده بود. اما همزمان یک فایل صوتی هم از این خواننده منتشر شده که موجب بروز واکنش های فراوانی علیه او شده است.

زنی با نام “ماهی” در فضای مجازی این خواننده را به آزار جنسی متهم کرده بود. چند ماه بعد از طرح اتهام ماهی، نامجو در ویدئویی که منتشر کرد اتهام‌ها علیه خود را رد کرد و حاضر به پذیرش آن نشد. طی روزهای گذشته دادخواستی در فضای مجازی منتشر شده بود که خواهان توقف حضور این خواننده در رسانه های جمعی تا زمان رفع اتهام از او شده بود.

دو شب قبل این خواننده در ویدئویی که در آن از روی متن می خواند از بانوان به دلیل شفاف و صادق نبودن عذرخواهی کرده و خواهان فرصت جبران شده است.

عذرخواهی نامجو - واکنش گسترده به عذرخواهی محسن نامجو

عذرخواهی نامجو – واکنش گسترده به عذرخواهی محسن نامجو

ویدئوی عذرخواهی نامجو

وی در این ویدئو می گوید: “دوستان، خانم‌های محترم! بنده محسن نامجو به خاطر هر رفتار و گفتاری که در سال‌های گذشته نسبت به شما اشتباه یا آزارنده بوده، صمیمانه خالصانه و متواضعانه عذرخواهی می‌کنم؛ هم از شما هم خانواده نجیب و محترمتان و هم دوستان مشترک دلجویی می کنم.

انتظاری ندارم عذر من را الان بپذیرید فقط امیدوارم با این پیام ویدئویی رنجتان کمی التیام پیدا کند؛ و باور کنید که رفتار و گفتار نابهنجار من ناشی از شیطان صفتی یا خدای نکرده خودشیفتگی یا احساس قدرت نبوده و نیست بلکه ناشی از عدم آموزش و روابط صحیح در یک فرهنگ هزاران ساله مردسالارانه است.”

همزمان با انتشار این ویدئو، بخشی از یک فایل صوتی هم در فضای مجازی پخش شده که با عذرخواهی تناقض دارد. در این فایل صوتی که قبل ویدئوی عذرخواهی ضبط شده و قرار نبوده منتشر شود، آقای نامجو درباره زن یا زنانی که علیه او اتهام مطرح کرده‌اند، می‌گوید: “چطور است جنبشی تشکیل شده و یک سال از آن می‌گذرد، اما اسم یک آدم حسابی هم در آن نمی‌بینم. تمام افرادی که در این جنبش هستند نامشان فقط همینجا شنیده شده.

او در بخش دیگر می گوید: این ماجرا مثل یک شوخی ساده است. شما در حال از کار انداختن کسی هستید که با کمال تواضع یک ساعت نفس کشیدنش برابر با شش ماه زندگی هر کدام از شماهاست!

طرفداران بیشتر

نامجو در ادامه می گوید: پس از این اتهامات طرفدارانش در اینستاگرام و سایت موسیقی اسپاتیفای بیش از قبل شده است. وی همچنین کفته: در فرهنگ ایران “نه گفتن” زنان به معنای “نه” واقعی نیست!

وی درباره یکی از زنانی که به او اتهام زده گفته: این زن نه زیبایی دارد، نه تحصیلات و نه استعداد. تمام رفتارهایش ناشی از خشم است و می خواهد اینگونه خود را مطرح کند.

اینها در حالی است که او در ویدئوی عذرخواهیش گفته بود پس از این اتهام ها مجبور شده تا روان درمانی کند و حاضر است هزینه ملاقات هر چهار زن آسیب دیده با تراپیست را نیز بپردازد.

البته آقای نامجو گفته این فایل صوتی مربوط به چند هفته قبل و صحبت خصوصی او با یک دوست است و ناشی از عصیانیت چند ماهه اوست. وی گفته حاضر است هر کاری انجام دهد تا این ماجرا پایان یابد و بی شک هر کسی این ویس را پخش کرده قصدش حذف نامجو بوده است.

وی اضافه کرده:چاره‌ای جز عذرخواهی نیست و فکر کردم برای اولین بار اسمم را کنار مردان دیگر قرار نمی‌دهم. و این اولین بار باشد که یک مرد سلبریتی در عرصه عمومی عذرخواهی می‌کند. از زنان عذرخواهی کرده‌ام و از این کار پشیمان نیستم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
8 + 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان