عراق برای ارائه خدمات به زوار اربعین آماده تر می شود

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۵-۲۸

عراق برای ارائه خدمات به زوار اربعین آماده تر می شود

وزیر کشور عراق بیان کرد که پلیس ایران بسیار پیشرفته است و در تامین امنیت در اربعین نقش اساسی دارد. و ما امسال برای ارائه خدمات به زوار اربعین آماده تر خواهیم بود. وزیر کشور عراق گفت که می خواهیم از تجربیات و دانش پلیس ایران استفاده کنیم.  زیرا پلیس ایران از تجهیزات بسیار فنی و نوین برای تامین امنیت شهروندان کشور خود استفاده می کند .

در ادامه با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای برگزاری مراسم  اربعین حسینی  گفت: از جمله مواری که برای ما بسیار حائز اهمیت است، تسهیل تردد و تامین امنیت زوار است. که برای این امر  و خدمانت دهی مطلوب ،بین وزارت کشور ایران و عراق تفاهم نامه امضا شده است.

بازگشایی مرز خسروی و حذف روادید

حضور جمعیت زیادی از زوار ایرانی در همایش بزرگ اربعین باعث شد که توافقاتی در زمینه بازگشایی مرز خسروی و حذف روادید انجام شود. و ان شاء الله امسال زوار اربعین از چهار مرز زمینی و اصلی چذابه، شلمچه، مهران و خسروی تردد می کنند.

که این باعث می شود امسال جمعیت بیشتر شود . به منظور امنیت این مراسم بزرگ، نیروهای مسلح و دفاعی عراق حضور فعال و مستمر خواهند داشت.

وزیر کشور عراق تاکید کرد که مردم کشور عراق همیشه سعی داشتن که بهترین  خدمات و میهمان نوازی را به زوار ایرانی داشته باشند  که امسال هم همه تلاش ما این است که خدمات مطلوبی ارائه بدهیم. بیشترین درخواست وزیر این کشور، همکاری بیشتر پلیس ایران و عراق است.

اشتر ی با اشاره به میهمان نوازی مردم عراق از زوار اربعین حسینی(ع)، ادامه داد: مقام معظم رهبری (مدظله العالی)فرموده اند که” مهمان نوازی مردم و دولت عراق را باید قدران باشیم. زیرا این میزبانی در اربعین بسیار ارزشمند است .

در این دیدار با اشاره به روابط دولت ایران و عراق:  روابط دو کشور باید تقویت شود و هر سال زوار بسیار زیادی به این کشور می روند. که ما در مشهد مقدس میزبان مردم کشور عراق هستیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
10 − 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان