عربستان سعودی در مقابل ایران عقب نشینی کرد

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۵-۲۲

عربستان سعودی در مقابل ایران عقب نشینی کرد

عربستان سعودی در مقابل ایران عقب نشینی کرد شکست  عربستان در نبرد با  کشور یمن این کشور را مجبور به صحبت با ایران کرد. اقای حسین مجدوبی افزود رسانه ها در چهار سال پیش در ابتدای جنگ در  کشور یمن به ولی‌عهد سعودی مستندی نشان داد که ایشان را درحال ستیز با ایران نشان میداد  اما اما این اعتماد به نفس کاذب عربستان نسبت به ایران رو به اتمام است درست مانند صحبتشان در ریاش راجع به سوریه.

عربستان سعودی قبل ازین که محمد سلمان روی کار بیاید

القدس العربی افزود : عربستان سعودی قبل ازین که محمد سلمان روی کار بیاید تا توجه با دشمنی و مشکلی که با برخی از کشور ها مخصوصا ایران عزیزمان داشت اما در ارتباط با بحث  سیاسی و نظامی کمی ملایم تر تعهد داشت . اما به دلیل بیماری پدرش سلمان بن عبدالعزیز یک صحبت قوی نظامی نجام شد  که اکثر حکومت ها در خطر بودند بنابر این  شاهزادگان عربستان  هر کاری را بر علیه ایران انجام میدادن  علنی کردند .

دو دلیل اعتماد به نفس بالای صعودی

دو دلیل اعتماد به نفس بالای صعودی این بود که اولا شهر ریاض به مهماتی دسترسی دارد که بسیار پیچیده و حرفه ای هستندکه قدرت و برد این کشور را تضمین میکند  چون این کشور از ۵ کشور قدرتمند و قوی در مهمات نظامی به شمار می آید .دوما عربستان منتظر بود آمریکا به رئیس  جمهوری اقای ترامپ به کشور عزیزمان ایران حمله کند و منتظر بودند هر طور شده برنامه ی هستی ی ایرن متوقف یا حذف شود. محمد بن سلمان با وجود تعهد ها و قرارداد هایی که با غرب داشت  موفق نشد اوضاع و تحولات آن را از پیش بسنجد با یمن شروع به جنگ کرد به این بهتانه دلیل که با نفوذ  ایران جلوگیری کند . اوضاع در یمن برخلاف انتظارشان پیش رفت و ریاض در اوضاعی متفات قرار گرفت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 − 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان