عفو زندانی سیاسی – آزادی زندانیان سیاسی آبان ۹۸ با موافقت رهبری

  • توسط اعرابی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۱۶

عفو ۱۳ زندانی سیاسی آبان ۹۸

 عفو زندانی سیاسی اغتشاشات آبان ماه ۹۸ امروز با موافقت رهبر انقلاب انجام شد. یکی از مهم‌ترین راه‌های حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری عفو است و هر ساله همزمان با اعیاد ملی و مذهبی، رهبر معظم انقلاب اسلامی با عفو و آزادی تعداد زیادی از محکومان و زندانیان موافقت می‌کنند.

تازه‌ترین عفو انجام شده به مناسبت نیمه شعبان و ۱۲ فرودین ماه انجام شد و رهبر معظم انقلاب با عفو بیش از هزار محکوم موافقت کردند، اما نکته حائز اهمیت در این عفو آن بود که تعداد بسیار زیادی از محکومان سیاسی و امنیتی و آن دسته از زندانیانی که در اغتشاشات آبان ۹۸ دستگیر شده بودند توسط مقام معظم رهبری مورد عفو قرار گرفتند.
البته در عفو سال ۹۸ هم ایشان با آزادی تعداد زیادی از محکومان امنیتی موافقت کردند و در آن سال تعداد زیادی از اهالی رسانه، دانشجویان و محکومان سیاسی توانستند مورد عفو قرار گیرند.

با اعلام رئیس قوه قضاییه و موافقت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در عفو اخیر، ۱۳ نفر از زندانیانی که در اغتشاشات آبان ماه ۹۸ در اصفهان دستگیر شده بودند توانستند مورد عفو رهبری قرار گیرند و از زندان آزاد شوند.

اسامی عفو شدگان

عفو زندانی سیاسی - آزادی زندانیان سیاسی آبان 98 با موافقت رهبری

عفو زندانی سیاسی – آزادی زندانیان سیاسی آبان ۹۸ با موافقت رهبری

سید مجید ذوالقدر، بهرام برکتی پور، سهیل رشیدی، علیرضا ایسپره، رضا هارون الرشیدی، اسماعیل هارون‌ الرشیدی، محمد تقی زاده، مجید بیاتی، سعید صالحی، وحید صالحی، بهمن دویستی، میلاد استاد ممزایی و محسن افشاری زندانیان سیاسی و امنیتی بودند که در عفو اخیر با اعلام رئیس قوه قضاییه و موافقت مقام معظم رهبری از زندان آزاد شدند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
10 − 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان