آزاد راه شمال – تهران – رانش کوه در پنج‌کیلومتری عوارضی چالوس مرزن آباد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۱۹

رانش کوه در محور آزاد راه شمال کشور

آزاد راه شمال – تهران دو هفته پس از افتتاح با رانش زمین روبرو شده است. خیرالله خادمی معاون وزیر راه و‌شهر سازی  از ریزش حجم بالایی از آن خبر داده است. این حادثه در پی رانش کوه در پنج‌کیلومتری عوارضی چالوس مرزن‌آباد از آزاد راه شمال – تهران  رخ داده است.جاده تهران شمال محور چالوس ـ مرزن آباد در اثر این ریزش کوه تا اطلاع ثانوی بر  روی خورو های عبوری مسدود شده است.

رانش کوه در پنج‌کیلومتری عوارضی چالوس مرزن‌آباد

طبق اخبار رسیده از بابت خسارات جانی و مالی . این حادثه هیچ خسارت جانی نداشته و مسؤولان بزرگراه در تلاش جهت بازگشایی این محور هستند. رانش در منطقه ازاراک و در ۵ کیلومتری عوارضی اتفاق افتاده است.

علت رانش زمین

در ابتدا در خبرگزاری‌های مختلف این عنوان مطرح شد که رانش مربوط به منطقه یک آزادراه تهران شمال است که به تازگی افتتاح شده است.

خداداد مقبلی، معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای با تکذیب ریزش مسیر قطعه‌ اول آزادراه گفت: «تصاویر منتشر شده مربوط به قطعه چهار آزاد راه است»

وی افزود: «تصویری که در برخی شبکه‌های اجتماعی از رانش در آزادراه تهران شمال نشر یافته مربوط به قطعه چهار آزادراه تهران شمال حدفاصل چالوس تا مرزن‌آباد بوده که سال ۱۳۹۲ افتتاح شده و به قطعه یک آزادراه حدفاصل تهران تا شهرستانک که هفته اول اسفند سال‌جاری به بهره‌برداری رسیده ربطی ندارد.»

یک کارشناس راهسازی  در رابطه با این حادثه اظهار کرد که رانش در منطقه ۴ رخ داده است که مستعد رانش و ریزش بوده و چندین بار هم از سوی کارشناسان در این مورد هشدار داده شده و به علت نوع خاک و دستکاری ترانشه قابل پیش بینی بود و حتی مطالعات مقدماتی نیز برای تثبیت شده بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 − 24 =


اخبار

سینما و هنر

جهان