علی ابوالحسنی – بازیگر مجموعه های طنز تلویزیونی درگذشت

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۱۲-۱۱

درگذشت علی ابوالحسنی بازیگر مجموعه های طنز تلویزیونی

علی ابوالحسنی چهره ی آشنای مجموعه های طنز تلویزیون و مجری مطرح صدا و سیما دیروز عصر روز یکشنبه یازدهم اسفند ماه دار فانی را وداع گفت. ابوالحسنی همچنین در سینما نیز فعالیت داشت و در فیلم سینمایی مانی و ندا ایفای نقش کرد. وی دوست صمیمی مرحوم عارف لرستانی بازیگر تلویزیون و سریال های طنز بود. علی ابوالحسنی بازیگر و مجری اهل کرمانشاه و متولد سال ۱۳۵۱ بوده است و متاسفانه در اثر عارضه ی ایست قلبی در بیمارستان قلب امیر آباد تسلیم مرگ شد. عمده ی فعالیت های وی در مجموعه های طنز تلویزیونی مربوط به سال های دهه ی هفتاد می باشد. مجموعه طنز «جنگ ۷۷» شروع حرفه بازیگری مرحوم علی ابوالحسنی بود. همچنین او در برخی دیگر از فیلم ها و ساخته های مهران مدیری حضور یافت و به ایفای نقش پرداخت.

درگذشت بازیگر تلویزیون

روی آوردن به اجرا و برنامه سازی

در سال های دهه ی هشتاد و نود علی ابوالحسنی به مجری گری و اجرا و برنامه سازی به خصوص در شبکه های استانی روی آورد و به آن مشغول شد. وی در سریال غیر طنز تلویزیون نیز حضور پیدا کرد و در مجموعه هایی مثل «ارمغان تاریکی» و «معمای شاه» به ایفای نقش پرداخت.

نظرش درباره مهران مدیری

مرحوم ابوالحسنی در مصاحبه ای خود را مدیون مهران مدیری دانست و گفت مهران مدیری یک اسطوره است. همچنین ابوالحسنی مدیری را سکوی پرتاب خود می داند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 + 11 =


اخبار

سینما و هنر

جهان