علی ربیعی – تکذیب طرح استعفای روحانی از جانب معاون اول رئیس‌جمهور

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۹-۲۵

تکذیب طرح استعفای روحانی در سخنان علی ربیعی

علی ربیعی، سخنگوی دولت در نشست خبری امروز استعفای روحانی را تکذیب نمودند. ایشان عنوان کردند به هیچ عنوان بحث استعفای رئیس جمهور مطرح نیست و طرح این مساله از جانب معاون اول رییس جمهور را تکذیب کرد. علی ربیعی در آغاز گفت و گوی خویش اظهار داشتند: آمریکا با جایگزین کردن تحریم به جای جنگ مردم را هدف قرار داده است، تحریم جایگزین مدرن برای نسل کشی و جنگ بی‌صدا است.

سخنگوی دولت به نقد برخی معترضان پرداخته و در ادامه سخنان خویش افزودند: برخی می‌گویند به دلیل اعتراض که نمی‌گذارند دولت کار کند رییس جمهور باید استعفا دهد. برخی هم از ابتدای عمر دولت می‌گفتند دولت شش ماه بیش تر نمی‌ماند، متاسفانه توجه نمی‌کنند در چه شرایطی هستیم. اتفاقات که افتاده و فشارهایی که تحمیل شده را در نظر بگیرند. یکی از مشکلات ما سخن نگفتن و اطلاع نرساندن بوده است.

تحریم آمریکا در اظهارات ربیعی

سخنگوی دولت امروز در بیانات خویش تحریم آمریکا را هم طراز جنگ قرار داده و  افزودند: «آمریکا با فریب افکار عمومی خود می‌گوید دنبال جنگ نیست. افکار عمومی باید بداند تحریم سلامت، آرامش و امنیت همه ایرانیان را تحت تاثیر قرار داده است. مسئولان آمریکا اعتراف کردند که تحریم را هم‌طراز جنگ قرار داده اند». سخنگوی دولت همچمین بر تداوم دسترسی مردم به اینترنت آزاد تاکید کرد و در ادامه با اشاره به جلسه شورای عالی فضای مجازی گفت: در این جلسه در رابطه با اینترنت و نگرانی های مربوط به آن صحبت شده است. همگان با اجماع کامل بر تداوم دسترسی مردم به اینترنت آزاد تاکید کردند. به هیچ وجه نه تنها موضوع قطع اینترنت مطرح نیست، بلکه گسترش ارتباط اینترنت ایرانیان هم مورد تاکید قرار گرفته است.

تکمیل زیرساخت‌های ملی درکلام ربیعی

سخنگوی دولت در خاتمه سخنان خویش بر تکمیل زیرساخت‌های شبکه ملی تاکید نمودند. دولت از عملکرد تمامی وزرای خود دفاع می‌کند. سخنگوی دولت همچنین با اشاره به موضوع استیضاح برخی وزرا بیان داشتند ما معتقد هستیم به تعبیر امام خمینی (ره) مجلس در راس امور است. از این رو ما سوال از وزرا را حق قانونی مجلس می‌دانیم. لازم است که ما چند نکته را در این ارتباط مطرح کنیم. در این موضوع استیضاح دقت شود که منافع ملی حفظ شود. الان بحث استیضاح چند وزیر کلیدی مطرح است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 − 21 =


اخبار

سینما و هنر

جهان