علی زند وکیلی – جنجال خواننده مشهور در فضای مجازی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۰۴

جنجال خواننده مشهور در فضای مجازی

چند روز قبل علی زند وکیلی خواننده مشهور فیلمی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد که واکنش های بسیاری را به دنبال داشت. این خواننده در این ویدیو در دهکده حیوانات حضور دارد و توله شیری به نام شیردل را در آغوش دارد. او به روشنی در این ویدیو عنوان می کند که قصد دارد از این حیوان نگهداری نماید. این ویدیو موجی از انتقادها و واکنش ها را به سمت این خواننده روانه کرده است. حالا عنوان شده قصد او نگهداری از این حیوان نبوده است.

علی زند وکیلی - جنجال خواننده مشهور در فضای مجازی

علی زند وکیلی – جنجال خواننده مشهور در فضای مجازی

حیوان آزاری علی زند وکیلی

بسیاری از فعالین محیط زیست این عمل آقای خواننده را مصداق بارز حیوان آزاری دانسته اند. جدا کردن یک توله شیر از مادرش که از پشت شیشه ناظر ماجرا هم بود. جدا کردن یک حیوان وحشی از محیط زندگیش و به اسارت گرفتن آنها همواره مورد بحث و انتقاد بوده است. بسیاری به این عمل زند وکیلی اعتراض شدید کرده اند. برخی از نوشته های کاربران به این شرح است: شهرت و ثروت دلیلی برای نگهداری شیر و پلنگ در خانه نیست. یک خواننده علم نگهداری از این حیوان را ندارد. حیوان وحشی باید در طبیعت آزاد گذاشته شود. جدا کردن مادر و فرزند هر چند حیوان باشند خودخواهی غیر قابل وصف است.

البته برخی هم معتقدند این خواننده با انتشار این ویدیو قصد داشته شرایط بد نگهداری حیوانات را در دهکده حیوانات نشان دهد. اما در مقابل بسیاری گفته اند او با انتشار چنین ویدیویی علنا قاچاق حیوانات را تبلیغ کرده است.

واکنش هدیه تهرانی

هدیه تهرانی بازیگر سرشناس و فعال محیط زیست هم در واکنش به این خبر در صفحه اینستاگرامی خود نوشت: آقای زندوکیلی فیلمی از خود به اشتراک گذاشته و قصد نگهداری از بچه شیری را داشته اند. ایشان حتما از نابهنجاری این موضوع بی اطلاع بوده اند. سوالات بسیاری در مورد این مسئله وجود دارد. ظاهرا ناآگاهی از اصول زیست در حیات وحش، باعث بحث از طرف کارشناسان و برخی علاقه‌مندان به حیات وحش بر سر این موضوع شد. گفته می شود ایشان علاقمند به حیات وحش هستند. البته این ناآگاهی در بسیاری از علاقه‌مندان به حیوانات نیز دیده می‌شود!

با شدت گرفتن انتقادات نسبت به این ماجرا علی زند وکیلی از طریق اینستاگرام خود اعلام کرد قصد نگهداری از توله شیر را ندارد. حتی او مخالف این عمل هم هست. هر حرفی هم که در این ویدیو زده شده از روی علاقه به حیوانات بوده است.

این پست هم مخاطبان را راضی نکرده چرا که او صراحتا اعلام کرده بود قصد دارد از این حیوان نگهداری نماید. در نهایت با اعلام سازمان محیط زیست برای پیگیری این ماجرا، حاشیه‌های خواننده ایرانی و بچه شیر حداقل فعلا به پایان رسیده است. امید است هرگز چنین ماجراهایی تکرار نشوند و حیوانات را تنها در طبیعت و به صورت آزاد مشاهده کنیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 + 7 =


اخبار

سینما و هنر

جهان